Philadelphia – Washington 4:3 (2:1 po s.n.) | Toronto – Columbus 5:6 (po pr.) | Detroit – Carolina 1:2 (kon.)
Minnesota – Calgary 3:2 (2:1 po s.n.) | St. Louis – Ottawa 4:2 (kon.) | Edmonton – Tampa 4:7 (kon.)
Seattle – Chicago 7:1 (kon.) | Vancouver – Florida 4:0 (kon.)
Toronto Maple Leafs
5:6 (0:2, 0:3, 5:0 - 0:1)
Columbus Blue Jackets
Pátek 15.12.2023, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:04:59)

3. Jegor Činachov (CBJ) 1+1

Toronto si čtyřicet minut zadělávalo na velkou ostudu. Od Columbusu dostávalo lekci z produktivity a do třetí třetiny šlo s pětigólovým handicapem. Brzké snížení Nylandera Maple Leafs nakoplo k heroidskému comebacku. Po dalších zásazích Marnera a McCabea domácím zbyla pouze dvougólová ztráta a tu v poslední dvouminutovce vymazal Auston Matthews. První obrat z pětigólové ztráty od prosince roku 1989 se Torontu nakonec nepovedl. Prodloužení rozhodl ve prospěch Columbusu Kent Johnson, který poprvé v kariéře zaznamenal v jednom zápase tři body.

63:26 Kent JOHNSON - 5:6

63:26
    4/4
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tým z Ohia může slavit, ačkoliv ve třetí třetině promarnil pětigólový náskok! Danforth si rozmyslel objetí branky a zapojil do hry Werenskiho. Ten u vrcholku pravého kruhu přenechal puk KENTU JOHNSONOVI a ústřední hráč první třetiny z bodu pro vhazování nechytatelně vypálil nad Samsonovovo rameno. Asistence: Zach Werenski, Justin Danforth.
    Werenski Z., Danforth J., Merzļikins E., Johnson K.
    Domi M., Samsonov I., Rielly M., Nylander W.

62:45
    Po několika divokých momentech se hra trochu zklidnila. Columbus se snažil držet puk se zabezpečnou obranou.

61:40
    Gaudreau přestřelil a spustil brejk dvou na jednoho. Dvěma góly povzbuzený Matthews to vzal na sebe, ovšem Merzlikins jej tentokrát vychytal.

61:18
    Kvůli přítomnosti Gaudreaua a Fantilliho u Samsonova logicky vznikl brejk na druhé straně. Werenski neuhlídal Nylandera a ani ten sám proti gólmanovi neuspěl! Švéd nenašel skulinku mezi betony.

61:05
    Rielly propadl u útočné modré. Werenski mu pláchl do úniku, ale forhendem vypálený puk se zastavil na výstroji Samsonova, u kterého marně doráželi Gaudreau a Fantilli.

60:25
    Matthews, Marner a McCabe kontrolují puk v úvodu prodloužení. Toronto je v euforické náladě jasným favoritem na vstřelení vítězného gólu.

60:01

60:00
    59:15 Auston MATTHEWS - 5:5

59:15
    6/6
    Toronto právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno. K tomuto okamžiku spěla celá třetí třetina! Marner vyzvedl puk za brankou a prvním dotekem ho vrátil před AUSTONA MATTHEWSE, jenž nepotřeboval moc času a prostoru na střelu do vzdálenějšího horního rohu. Asistence: Mitchell Marner, John Tavares.
    Marner M., Järnkrok C., Matthews A., Rielly M., Nylander W., Tavares J.
    Sillinger C., Werenski Z., Gaudreau J., Danforth J., Blankenburg N., Merzļikins E.
    58:45 Auston MATTHEWS - 4:5

58:45
    6/6
    Z pětigólového náskoku Blue Jackets zbývá poslední kousek! Nylander byl po střele do Marčenka schopen distribuovat puk do pravého kruhu. AUSTON MATTHEWS dlouho neváhal a střela zápěstím prošla do branky mezi nohama Elvise Merzlikinse. Asistence: William Nylander, Mitchell Marner.
    Peeke A., Kuraly S., Provorov I., Činachov J., Marčenko K., Merzļikins E.

58:32
    Minutu a půl před koncem třetí třetiny si střídačka Maple Leafs vybrala svůj oddechový čas.

58:32
    Matthewsovi se průnik středem nepovedl. Peeke ho hitem zpomalil a Provorov poslal volný puk na zakázané uvolnění.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 41. W. Nylander (Matthews, Lagesson), 44. Marner (Tavares, McMann), 55. McCabe (Timmins, N. Robertson), 59. Matthews (W. Nylander, Marner), 60. Matthews (Marner, Tavares) – 7. Laine (K. Johnson), 12. K. Johnson (Peeke), 29. Danforth (Provorov, Jiříček), 31. Činachov (Provorov, Jiříček), 35. J. Gaudreau (Činachov, Werenski), 64. K. Johnson (Werenski, Danforth)

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Mar. Jones) – Rielly (A), Brodie, Lagesson, McCabe, Benoit, Timmins – Gregor, Matthews (A), W. Nylander – Bertuzzi, Tavares (C), Marner – N. Robertson, Domi, Järnkrok – McMann, Kämpf, Reaves.
    Trenér: Sheldon Keefe

Columbus Blue Jackets: Merzļikins (S. Martin) – Werenski (A), Blankenburg, Provorov, Jiříček, Bean, Peeke – J. Gaudreau, Fantilli, Danforth – Činachov, Voronkov, Marčenko – K. Johnson, Sillinger, Laine – Texier, Kuraly (A), Bemström.
    Trenér: Pascal Vincent

Rozhodčí: Rank, Brenk – Cormier, Apperson

Diváci: 18 338