Philadelphia – Washington 4:3 (2:1 po s.n.) | Toronto – Columbus 5:6 (po pr.) | Detroit – Carolina 1:2 (kon.)
Minnesota – Calgary 3:2 (2:1 po s.n.) | St. Louis – Ottawa 4:2 (kon.) | Edmonton – Tampa 4:7 (kon.)
Seattle – Chicago 7:1 (kon.) | Vancouver – Florida 4:0 (kon.)

2. Steven Stamkos (TBL) 4+0
    3. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 1+2 (05:58:45)
    Velké díky hráčů Tampy si zasloužil brankář Vasilevskij.

Statistika
    Střely na bránu: 55 – 24 | Přesilová hra: 2/4 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 8

Hokejisté Tampy dokázali přerušit osmizápasovou vítěznou sérii Edmontonu a po výsledku 7:4 si z Rogers Place odvážějí velmi cenné dva body. Na nich má obrovskou zásluhu především dvojice mužů. Prvním z nich je brankář Andrej Vasilevskij, který i přes čtyři obdržené góly chytal fantasticky a v podstatě dal Bleskům šanci vyhrát. Pochytal rovných 50 střel soupeře. Druhým je pak Steven Stamkos, který zaznamenal svůj první čtyřbrankový večer v kariéře.

Hostům vyšel úvod duelu a v 8. minutě vedli 2:0, což byl také stav po první třetině. Ve druhé části se začal velmi aktivně hrající Edmonton prosazovat i střelecky a to Olejářům přineslo dílčí úspěch v podobě obratu na 3:2. Blesky však skvěle zvládly závěrečnou část, kterou ovládly poměrem 5:1. Ve 47. minutě srovnal dorážející Steven Stamkos a v 53. minutě skóroval po parádní individuální akci Nikita Kučerov. Když pak Stamkos překvapil Skinnera ranou přes obránce a dovršil hattrick, vedli Bolts rázem 5:3. Domácí ještě zdramatizovali závěr tečí Ryana Nugenta-Hopkinse, ovšem Anthony Cirelli a opět Steven Stamkos pečetili hostující výhrou trefami do opuštěné klece soupeře.

59:53 Steven STAMKOS - 4:7

59:53
    6/6
    Tampa právě vstřelila branku!
    Výhru Tampy pečetí STEVEN STAMKOS, který zaznamenává svou čtvrtou trefu v zápase! Stamkos využil dobrou práci Kučerova, získal puk na červené čáře a zamířil s ním do útočného pásma. Pak už snadno trefil opuštěnou branku. Asistence: Nikita Kučerov a Calvin de Haan.
    Stamkos S., Paul N., de Haan C., Perbix N., Vasilevskij A., Kučerov N.
    Ryan D., Janmark M., Nurse D., Kulak B., Hamblin J., Gagner S.

59:01
    Poslední minuta. Domácí to ještě jednou zkoušejí bez gólmana.
    58:27 Anthony CIRELLI - 4:6

58:27
    6/6
    Hosté skórují do prázdné branky! ANTHONY CIRELLI dojížděl vyhozený kotouč a donutil k chybě Evana Boucharda, který v závěru neslézá z ledu a už byl asi hodně utavený. Cirelli pak od levého mantinelu na druhý pokus trefil opuštěnou klec. Bez asistence.
    Cirelli A., Paul N., Černák E., Vasilevskij A., Stamkos S., Sergačjov M.
    Bouchard E., Hyman Z., Draisaitl L., Kane E., Nugent-Hopkins R., McDavid C.

57:55
    Branka domácích je už opět prázdná.
    57:38 Ryan NUGENT-HOPKINS - 4:5

57:38
    6/6
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Je tady zápletka! McDavid předal puk na modrou Evanovi Bouchardovi. Ten oslovil cíleným stříleným pasem RYANA NUGENTA-HOPKINSE, který šikovně nastavil čepel hole a usměrnil kotouč za tentokrát bezmocného Vasilevského – 4:5. Asistence: Evan Bouchard a Connnor McDavid.
    Nugent-Hopkins R., Bouchard E., Hyman Z., Draisaitl L., Kane E., McDavid C.
    Glendening L., Paul N., Hagel B., Raddysh D., Černák E., Vasilevskij A.

57:27
    Hosté jsou v plném počtu. Edmonton pokračuje ve hře bez gólmana.

57:22
    McDavid s Kaneem a Draisaitlem bojovali u brankoviště. Vasilevskij si ale zase poradil a pokus posledně jmenovaného zastavil před brankovou čarou levým betonem! Gólman Tampy má dnes play-off formu!

56:48
    Hosté dostali puk alespoň do středního pásma.

56:19
    Neskutečný Vasilevskij! Ten nejprve zastavil levým betonem dvě dorážky Evandera Kanea. Poté pokryl i výjezd Connora McDavida před branku a nakonec se roztáhl i proti dalším dorážkám hráčů Edmontonu!

55:45
    Domácí to navíc zkoušejí s prázdnou brankou!

55:40
    Od modré střílel Evan Bouchard. Následovaly dorážky, ale Vasilevskij zatím drží pro Tampu dvougólový náskok!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 22. Nurse (Nugent-Hopkins, Ryan), 28. McDavid, 31. Hyman (Bouchard, Nugent-Hopkins), 58. Nugent-Hopkins (Bouchard, McDavid) – 2. Stamkos (Paul, Point), 8. Motte (D. Raddysh, Eyssimont), 47. Stamkos (H. Fleury, Sheary), 53. Kučerov (Point, Sergačjov), 55. Stamkos (Sheary), 59. Cirelli, 60. Stamkos (Kučerov, de Haan)

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Ceci, Nurse, Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – C. Brown, Draisaitl (A), E. Kane – Foegele, R. McLeod, Janmark – Ryan, Hamblin, Gagner.
    Trenér: Kris Knoblauch

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (J. Johansson) – Černák, Sergačjov, D. Raddysh, de Haan, Perbix, H. Fleury – Kučerov (A), Point, Barré-Boulet – Hagel, Cirelli, Jeannot – Sheary, Paul, Stamkos (C) – Eyssimont, Glendening, Motte.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Rehman, Skilliter – Mills, Daisy

Diváci: 18 600