Slovensko – Švédsko 2:6 (kon.) | Česko – Finsko cz 3:2 (kon.)
Finsko
Pátek 15.12.2023, 18:15 • Rocknet Aréna, Chomutov • Turnaj čtyř (ženy U18)

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek pátečního večera! (20:15:58)

Střely na branku – 32:20 (9:9, 17:2, 6:9)

České hokejistky do 18 let napravily dojem ze včerejší porážky proti Švédsku a jiného skandinávského soupeře z Finska zdolaly 3:2! Finky po první třetině vedly, ale druhou část herně jasně ovládly Lvice. Ty se dlouho nemohly prosadit střelecky. Až ve 37. minutě srovnala v přesilovce Linda Vocetková a těsně před pauzou se pak postarala o obrat Magdaléna Felcmanová. Ve 45. minutě navíc využila přečíslení 2 na 1 Tereza Gildainová a bylo to 3:1. Závěr si ještě domácí hráčky zkomplikovaly vyloučeními. Finsko tak vsadilo na power-play a v ní necelé dvě minuty před koncem zaznamenala kontaktní trefu Emma Ekoluomaová. Těsný náskok už pak ale české hokejistky udržely až do konce.

59:36
    Jedna z českých hráček trefila z vlastní poloviny hřiště boční oblouk opuštěné finské branky! Pískáno zakázané uvolnění.

58:35
    Finky opět bez brankářky. Češky se alespoň brání v pěti.
    58:10 Emma EKOLUOMAOVÁ - 3:2

58:10
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finky snižují na rozdíl jediného gólu! Po buly to sehrály dobře a rychle. Jennika Ojalaová nabila na pravou stranu EMMĚ EKOLUOMAOVÉ, která to trefila z jedničky ke vzdálenější tyčce a ještě do protipohybu Ševčíkové – 3:2. Asistence: Jennika Ojalaová a Tuuli Tallinenová.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Vyloučena je Tereza Plosová za hákování.

57:40
    Tereza Plosová nezakončila svůj výpad! S pukem se dostala až do útočného pásma, ale nakonec ji ho obránkyně vypíchla.

56:56
    Opět kotouč opustil obranné pásmo. Dobrá práce české defenzivy.

56:28
    Lvice vyhodily.

56:10
    Finky hrají bez brankářky, je to tedy 6 na 4!

56:06
    Za podrážení je vyloučena kapitánka Česka Adéla Šapovalivová. Trenérka Finska si bere oddechový čas.

54:58
    Ševčíková nyní dokázala zareagovat na dvě střely v krátkém sledu z prostoru mezikruží.

54:00
    Hraje se už poměrně dlouho bez přerušení. To vyhovuje Češkám, jelikož Finsku rychle utíká čas.

53:11
    Střelu Tallinenové od modré vyráží pozorná Sevčíková. Ta nemá tolik práce, ale když je třeba, je připravena.

51:58
    Červený tým je v plném počtu. Opět se ukázalo, že Finky mají dobré přesilovky.

51:11
    Češky se dokázaly osvobodit.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 37. Vocetková (Gildainová, Juříčková), 40. Felcmanová (Jebousková), 45. Gildainová (Slavíčková) – 8. Kuusistová (Ojalaová, Ekoluomaová), 59. Ekoluomaová (Ojalaová, Tallinenová)

Česko: Ševčíková (Nováková) – Paroubková, Slavíčková, Hujová, Velinská, Fromová, Holíková, Izáková, Štěpánová – Šapovalivová (C), Čabelová, Plosová (A) – Vocetková, Gildainová, Juříčková (A) – Felcmanová, Jebousková, Pánková – Jílková, Hračová, Příhodová.
    Trenér: Dušan Andrašovský

Finsko: Huovinenová (Kujaová-Halkolaová) – Ojalaová, Tallinenová (C), Timonenová, Anderssonová, Holmbergová, Pohjanahová, Nurmistová, Holopainenová – Byskytaová (A), Kankunnenová, Ekoluomaová (A) – Loponenová, Tapaniová, Lehikoinenová – Stenová, Kuusistová, Siivonenová – Lambergová, Siekkinenová, Julkonenová.
    Trenér: Mira Kuismaová

Rozhodčí: Čamaneová, Hammarová – Hájková, Kostersová