Winnipeg – Colorado 6:2 (kon.) | Boston – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Columbus – New Jersey 3:6 (kon.)
Montreal – NY Islanders 5:3 (kon.) | Philadelphia – Detroit 1:0 (kon.) | Toronto – Pittsburgh 7:0 (kon.)
Nashville – Washington 3:1 (kon.) | St. Louis – Dallas 4:3 (po pr.) | Arizona – Buffalo 2:0 (kon.)
Seattle – Los Angeles 2:3 (3:4 po s.n.) | Calgary – Tampa 4:2 (kon.) | Edmonton – Florida 1:5 (kon.)
Chicago – Vancouver 3:4 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Vancouver Canucks
Neděle 17.12.2023, 21:00 • United Center, Chicago • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (23:46:49)

Dnešní utkání sledovalo 19 302 diváků.

Oba kluby si teď dají pár dní pauzu, do akce znovu půjdou až ve středu ráno. Vancouver čeká bitva v Nashvillu, zatímco Chicago bude hostit Colorado.

Máme hotovo, překvapivě vyrovnaný souboj mezi celky z opačných konců konference končí dle papírových předpokladů! Chicago proti silnějšímu Vancouveru dlouho odhodlaně bojovalo a až do samotného závěru se snažilo srovnat, jenže na čtvrtý gól mu síly nezbyly. Osudnou se mu tak stala špatná pasáž ve druhé třetině, během které s Canucks na pár minut ztratil krok.

59:49
    Miller chtěl zasáhnout prázdnou branku ze svého obranného pásma. Puk sice zblokoval Zajcev, ale Blackhawks se už nestihnou vrátit zpět dopředu.

59:29
    Kurashev po dlouhém váhání zkusil střelu z modré čáry, kterou ale zasáhl jen hrazení za Demkem.

59:06
    Další vhazování proběhne před Demkem, kouč Richardson si předtím bere oddechový čas!

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

58:38
    Chicago hraje vabank! Mrázek vyrazil na střídačku a svatyně Hawks zeje prázdnotou!

58:10
    Dvě minuty do konce, ani ne. Petr Mrázek je zatím v brankovišti, jeho spoluhráči hledají cestu dopředu.

57:29
    Canucks si zapisují do statistik zakázané uvolnění, další vhazování proběhne po Demkově levici.

56:52
    Naposledy se přerušovalo tak před čtyřmi pěti minutami. Roos rozehrává puk dopředu, Blackhawks se pomalu ale jistě krátí čas na vyrovnávací trefu.

56:14
    Garland nahazuje puk do domácí třetiny a odjíždí střídat. Základní hrací doba se pomalu chýlí ke konci.

55:40
    Bedard si v rohu nezpracoval přihrávku z modré čáry, Juulsen mu nedovolil pryž pořádně zachytit.

54:56
    Zajcev při bránění přišel o helmu a musel se nechat svými spoluhráči přesvědčit, aby jel střídat. Kdyby tak neučinil, následoval by dvouminutový trest.

54:15
    Sledujeme extrémně rychlou hru, ve které vynikají hlavně obrany. Ani jednomu týmu se nyní nedaří pořádně ohrozit svatyni svých soupeřů.

53:52
    Miller se vzápětí vydal do útočného pásma po pravém křídle. Uvidíme, co hosté před Mrázkem vymyslí.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 10. N. Foligno (Joe. Anderson), 21. N. Foligno (Bedard, Kurashev), 47. Guttman (Bedard, Kurashev) – 19. E. Pettersson (J. Miller, Hronek), 24. Joshua (Garland, Blueger), 24. Boeser (J. Miller, T. Myers), 36. Michejev (T. Myers, P. Suter)

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – I. Phillips, Murphy (A), Kaiser, Crevier, Roos, Zajcev – Reichel, Bedard, Kurashev – Beauvillier, T. Johnson, T. Raddysh – N. Foligno (A), Dickinson (A), Joe. Anderson – Donato, Guttman, Re. Johnson.
    Trenér: Luke Richardson.

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Zadorov, T. Myers, Cole, Juulsen – Michejev, E. Pettersson (A), P. Suter – Höglander, J. Miller (A), Boeser – Joshua, Blueger, Garland – Kuzmenko, Aman, Lafferty.
    Trenér: Rick Tocchet.

Rozhodčí: Sutherland, Halkidis – Cherrey, McNamara.

Diváci: 19 302