Finsko – Slovensko 5:1 (kon.) | Lotyšsko – Česko 3:4 (kon.)
3:4 (0:0, 2:4, 1:0)
Česko
Úterý 19.12.2023, 19:00 • Åby Ishall, Göteborg (SWE) • Reprezentace do 20 let

Moc vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera! (21:09:42)

Klíčové je však mistrovství světa a generálka na šampionát čeká naše obhájce stříbra už za dva dny proti Finsku.

Střely na branku: 26 – 27

Lotyši dohráli třetinu v našem pásmu, ale bez výraznější střelecké šance! Výběr Patrika Augusty tak v předposlední přípravě před světovým šampionátem vítězí 4:3, ale může slavit triumf s velkým varovným vykřičníkem!

Češi byli o gól lepší, leč soupeř byl více než důstojným protivníkem. Viděli jsme řadu hezkých gólů na obou stranách, s nimi ale také spoustu zbytečných chyb v defenzivě, které by se na turnaji nemusely vyplatit.

59:36
    K zajímavé střele z levého kruhu se dostal jeden z Lotyšů, ale jeho pokus kryje pohotový Schnattinger!

59:21
    Lotyšsko ale musí zpátky za vlastní branku, kam Češi úspěšně dostávají kotouč.

59:01
    Lotyši už jsou kompletní a zdaleka se nevzdávají, naopak hrají v šesti a snaží se dostat Čechy pod tlak!

58:40
    Maštalířského schovanou střelu tahem z osy útočného pásma dokázal Feldbergs najít a zasahuje svou lapačkou!

57:52
    Lotyši úspěšně odvrací kotouč až za Schnattingera, přesto se Češi velmi rychle vrací a dostávají soupeře pod tlak.

57:11
    Češi kombinují v útočném pásmu, ale Štanclovu voleji z pravého kruhu chyběla potřebná přesnost.

56:20
    Emils Veckaktins (LAT) dohrál u mantinelu Maštalířského, za což dostává dvě minuty a dává Čechům ideální šanci rozhodnout.

55:49
    Po delší době se musí mít v pozoru Schnattinger, jelikož se hra stěhuje přes českou branku. Lotyši jsou však prozatím střelecky mizerní.

55:21
    Na levé straně pálil pro změnu Čech, ale jeho střela z kruhu byla bohužel pro náš tým nepřesná.

54:49
    Jiříček zkoušel pálit od modré čáry, ale střela mu vůbec nesedla. V první chvíli se zdálo, že nejspíš zlomil hůl, leč nakonec pokračuje ve hře.

54:02
    Češi roztáčí kolotoč v pásmu Lotyšů, ale zatím bez výrazného střeleckého pokusu. Výhodu to ale má, třetina odsejpá relativně rychle.

53:35
    Vlastně v podstatě vůbec nic. Kotouč vzápětí opouští ledovou plochu a rozhodčí přerušují hru – komerční přestávka.

52:41
    Lotyši i nadále odráží jeden útok za druhým, Feldbergs je bez práce a nutno říct, že Schnattinger toho v této třetině příliš nemá.

51:59
    V zajímavé šanci se ocitl Šapovaliv, jehož střela z brankoviště letí jen mimo lotyšskou branku.

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 30. Ločmelis (Uljanskis), 35. Mateiko (Berzinš, Rolovs), 42. Uljanskis (Borozinskis, Bulans) – 22. Melovský, 26. Hujer (Redlich), 31. Rymon (Kočí), 34. Becher (Melovský, Čech)

Lotyšsko: Rolovs (41. Feldbergs) – Fenenko (A), Berzinš, Ločmelis, Bulans, Uljanskis, Urbanovičs, Retenais, Kurbaka, Polakovs – Veckaktinš (A), Ločmelis (C), Mateiko – Vutkevičs, Rullers, Vilmanis – Borozinskis, Bukarts, Stradnieks – Mots, Ozollapa, Ansons – Kruminš.
    Trenér: A. Abols

Česko: Vondraš (30. Schnattinger) – Hamara (A), Cibulka, Alscher, Galvas, Jiříček, Čech, Port, Kočí – Štancl, Šapovaliv (C), Redlich – Becher, Sapoušek (A), Rymon – Maštalířský, Melovský, Slavíček – Přibyl, Hujer, Bareš
    Trenér: P. Augusta

Rozhodčí: Rönnberg, Johansson – Herrwaldsson, Eriksson