Boston – Pittsburgh 5:6 (kon.) | Montreal – Buffalo 1:6 (kon.) | NY Rangers – Chicago 4:1 (kon.)
Philadelphia – Columbus 2:3 (0:1 po s.n.) | Dallas – Colorado 4:5 (po pr.) | Minnesota – Tampa 1:4 (kon.)
Nashville – Calgary 3:6 (kon.) | St. Louis – Vancouver 2:1 (kon.) | Arizona – NY Islanders 1:5 (kon.)
Seattle – Ottawa 4:1 (kon.) | Vegas – Florida 1:4 (kon.) | Los Angeles – Detroit 3:4 (0:2 po s.n.)
San Jose – Winnipeg 1:2 (kon.)
Arizona Coyotes
1:5 (0:2, 1:0, 0:3)
New York Islanders
Pátek 05.01.2024, 03:00 • Mullet Arena, Tempe • NHL

Hostující celek díky velmi dobré třetí třetině vyhrává tento zápas a získává další dva body do tabulky. Arizona nedokázala najít odpověď na aktivní hru soupeře. (05:54:06)

57:26
    Domácí brankář přerušuje hru, kryje kotouč, Barzal ho nepřekonal, bude se vhazovat.

57:00
    Přesilovku sice hraje hostující celek, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

56:07
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
    Matt Dumba – 2 min., nedovolené bránění.

55:50
    25:27, tak vypadá statistika střel na branku. Komerční přestávka.

55:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.
    53:05 Bo HORVAT - 1:5

53:05
    6/6
    Islanders právě vstřelili branku!
    Chyba rozehrávky Arizona, a pak se do šance dostal hostující celek. Další vekou šanci dokázal proměnit BO HORVAT.
    Reilly M., Dobson N., Horvat B., Engvall P., Aho S. I, Sorokin I.
    Bjugstad N., Ingram C., Durzi S., Crouse L., Moser J., Cooley L.

52:42
    Střelecky vede hostující celek 25:24, domácí se nemohou dostat do šance.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, hosté mají tříbrankový náskok a míří za výhrou.

49:02
    Sledujeme rychlou pasáž hry, obrovskou šanci měli domácí, ale rána z dobré pozice dokázal vyrazit brankář.

48:39
    Komerční přestávka.

47:33
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nevylučuje, hraje se plynule a rychle.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 24. Schmaltz (Durzi, Kerfoot) – 8. Horvat (Dobson, Nelson), 13. Reilly (Barzal, Horvat), 45. Lee (Barzal), 46. Gauthier (Holmström, Dobson), 54. Horvat

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Moser, Durzi, Dermott, Dumba, Välimäki, Kesselring, Stecher – Keller, Kerfoot, Schmaltz – Maccelli, McBain, Carcone – L. Cooley, Bjugstad, Crouse – Sanford, O'Brien.
    New York Islanders: Sorokin (Appleby) – Romanov, Dobson, Bolduc, Mayfield, Reilly, S. Aho I – Lee, Horvat, Barzal – Engvall, Nelson, Palmieri – Holmström, Pageau, Gauthier – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck.

Rozhodčí: Rehman, MacDougall – Knorr, Baker

Diváci: 4 600