New Jersey – Chicago 4:2 (kon.) | Washington – Carolina 2:6 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 1:3 (kon.)
Philadelphia – Calgary 3:2 (kon.) | Colorado – Florida 4:8 (kon.)
Anaheim Ducks
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Winnipeg Jets
Sobota 06.01.2024, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:45:32)

3. Nikolaj Ehlers (WPG) 1+0

Za námi je utkání mezi Anaheimem a Winnipegem, po kterém se hokejisté Jets dostali do čela celé NHL. Kanadské mužstvo sice po brance Masona McTavishe prohrávalo, ale ve druhé třetině se o vyrovnání postaral Nikolaj Ehlers. Třetí třetina už patřila hostům, to skórovali ještě Nate Schmidt a Cole Perfetti. Konečný stav je tedy 3:1 pro Jets.

59:39
    Ducks mají velký tlak, nicméně teď už je jasné, že dvě branky nestihnou vstřelit.

59:19
    Laurent Brossoit měl u brankoviště plné ruce práce. Winnipeg ale poslední vteřiny zvládá.

58:56
    Před námi je poslední minuta třetí třetiny. Anaheim zakládá další útočnou akci.

58:42

58:18
    Mason McTavish si nabruslil k modré čáře, odkud střílel. Střelec zatím jediné domácí branky přestřelil.

57:45
    Jamie Drysdale vyslal nebezpečnou ránu od modré čáry, srdnatý blok předvedl Alex Iafallo.

57:19
    Frank Vatrano si počkal na kotouč na pravém kruhu, jeho tvrdou ránu vyrazil Laurent Brossoit betonem.

56:59
    Domácí už hrají bez brankáře, tudíž na řadu přichází jejich závěrečný tlak.

56:42
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Morgan Barron – 2 min., držení.

56:04
    Neal Pionk se probil do útočného pásma, kotouč následně nahodil směrem po bráně.

55:29
    Isac Lundeström sice pálil z první od modré čáry, ale rána se mu příliš nepovedla.

54:46
    Nikolaj Ehlers se protlačil k pohotové střele od modré čáry, kotouč mu precizně připravil Mark Scheifele. Gibson ale utěsnil mezírku mezi betony.

54:04
    Morgan Barron vyhodil puk z pásma tak šikovně, že se icing pískat nemusel.

53:32
    Cam Fowler vyslal tvrdou ránu od modré čáry, Laurent Brossoit ale zasahovat nemusel.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 16. McTavish (Killorn, Vatrano) – 28. Ehlers (Scheifele, Pionk), 42. Schmidt (Samberg, Naměstnikov), 54. Perfetti (Naměstnikov, Niederreiter)

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Fowler (A), Drysdale, Gudas, Vaakanainen, Ljubuškin, Mintjukov – Zegras, Henrique (A), Max Jones – Killorn, McTavish, Vatrano – Silfverberg (A), Lundeström, McGinn – Groulx, Carrick, R. Johnston.
    Trenér: Greg Cronin

Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg – Vilardi, Scheifele (A), Ehlers – Iafallo, Naměstnikov, Perfetti – Appleton, Lowry (C), Niederreiter – Jonsson Fjällby, Toninato, M. Barron.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: McIsaac, Luxmore – Baker, Murray

Diváci: 16 000