NHL
Toronto – Detroit 2:4 (kon.) | Buffalo – San Jose 3:0 (kon.) | Boston – New Jersey 3:0 (kon.)
Columbus – Vancouver 4:3 (1:0 po s.n.) | Florida – Anaheim 4:5 (po pr.) | Pittsburgh – Seattle 3:0 (kon.)
Carolina – Los Angeles 2:5 (kon.)
Toronto Maple Leafs
2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Detroit Red Wings
Pondělí 15.01.2024, 01:52 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Dnešní utkání sledovalo 18 772 diváků. (04:36:20)

3. Andrew Copp (DET) 1+0

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště na počtenou u dalších přenosů. Hezký zbytek dne a mějte se fajn.

Utkání je za námi a ve třetí třetině předvedl Detroit skvělý obrat, když třemi trefami strhl vítězství na svou stranu. Nejprve se ve 43. minutě prosadil z brejku úspěšnou bekhendovou kličkou Sprong. V 59. minutě pak otočil skóre ve prospěch Red Wings Copp, jehož rána z pravého kruhu skončila u bližší tyče Samsonovovy brány a proletěla nad jeho betonem a 19 sekund před koncem ještě Raymond definitivně rozhodl o výhře Detroitu trefou do prázdné branky. Toronto mělo několik příležitostí ve třetí části, ale Detroit skvělými zákroky podržel Reimer, což se dá říct i o Samsonovovi na straně druhé. Toronto se tak nedokázalo vrátit na vítěznou vlnu, naopak Detroit svou vítěznou sérii ještě natáhl.

59:41 Lucas RAYMOND - 2:4

59:41
    6/6
    Detroit právě vstřelil branku! Detroit definitivně rozhoduje o své výhře! Po vyhraném buly se puk dostal k LUCASI RAYMONDOVI, který trefil prázdnou branku domácích. Asistence: Ben Chiarot a Dylan Larkin.
    Raymond L., Chiarot B., Larkin D., Compher J., Reimer J., Seider M.
    Marner M., Matthews A., Rielly M., Bertuzzi T., Nylander W., Tavares J.

59:25
    Samsonov je na lavičce a zkouší to v šesti.

59:06
    Po icingu Detroitu se vhazuje znovu před Reimerem.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:57
    Po zákroku Reimera se vhazuje před jeho brankou.
    58:20 Andrew COPP - 2:3

58:20
    6/6
    Detroit právě vstřelil branku! Detroit otáčí skóre a vede! Po chybě Toronta v rozehrávce za brankou se k puku dostal Rasmussen, jenž ho předložil před branku ANDREWOVI COPPOVI, který si udělal krok doleva na pravý kruh a střelou nad beton překonal Samsonova k bližší tyči. Asistence: Michael Rasmussen.
    Copp A., Rasmussen M., Chiarot B., Fischer C., Petry J., Reimer J.
    Gregor N., McCabe J., Knies M., Samsonov I., Liljegren T., Kämpf D.

57:39
    DeBrincatova střela nebyla úspěšná, ale k dorážce se dostal Compher, jehož rána už mířila do branky, ale Samsonov skvělým zákrokem situaci zachránil.

56:57
    Nylanderovo nahození skončilo jenom vedle branky.

56:10
    Další icing hostů. Buly znovu před brankou Reimera.

56:03
    Zakázané uvolnění Detroitu. Buly před Reimerem.

55:46
    Timminsovo nahození od modré čáry bylo sraženo do ochranné sítě a po další komerční pauze se bude vhazovat před brankou Reimera.

54:39
    Nylanderovu střelu zablokoval jeden z hráčů Detroitu.

Mateo

Branky a nahrávky: 21. Holmberg (Rielly), 39. Marner (Bertuzzi, McCabe) – 36. Larkin (Perron), 43. Sprong (DeBrincat), 59. Copp (Rasmussen), 60. Raymond (Chiarot, Larkin)

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Mar. Jones) – Rielly, Brodie, McCabe, Liljegren, Benoit, Timmins – Knies, Matthews, Marner – Bertuzzi, Tavares, W. Nylander – Holmberg, Domi, Järnkrok – Kämpf, Gregor, N. Robertson.
    Trenér: Sheldon Keefe

Detroit Red Wings: Reimer (Lyon) – Seider, Gostisbehere, Petry, Chiarot, Holl, Määttä – Raymond, Larkin, Perron – P. Kane, Compher, DeBrincat – Copp, Rasmussen, Sprong – Veleno, Fabbri, Fischer.
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Sharron, Sutherland – Hughes, MacPherson

Diváci: 18 772