NHL
Toronto – Detroit 2:4 (kon.) | Buffalo – San Jose 3:0 (kon.) | Boston – New Jersey 3:0 (kon.)
Columbus – Vancouver 4:3 (1:0 po s.n.) | Florida – Anaheim 4:5 (po pr.) | Pittsburgh – Seattle 3:0 (kon.)
Carolina – Los Angeles 2:5 (kon.)
Carolina Hurricanes
2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Los Angeles Kings
Pondělí 15.01.2024, 21:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Hostující celek naprosto zaslouženě vyhrává tento zápas, domácí hráči se dokázali prosadit pouze dvakrát. Body míří do města andělů. (00:23:45)

Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Hostující celek tento zápas vyhraje, do prázdné branky se prosazuje TREVOR MOORE. Asistence: Phillip Danault a Matt Roy.
    Moore T., Roy M., Danault P., Rittich D., Gavrikov V.
    Burns B., Staal J., Aho S. II, Jarvis S., Svečnikov A., Bunting M.

58:33
    Trevor Moore Trevor Moore se dostal do šance, ale jeho pokus kryje brankář.

58:04
    Domácí se nastěhovali do útočného pásma, kde získali vhazování.

57:24
    Michael Bunting rozehrává od své branky, domácí se nemohou dostat stabilněji před branku.

56:50
    Domácí hrají v šesti.

56:50
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Trevor Lewis – 2 min., vysoká hůl.

56:15
    Andrej Svečnikov se propracoval do dobré střelecké pozice, ale jeho rána se od tyče odrazila zpět do hry.

55:15
    David Rittich se vyznamenal proti střele soupeře, Seth Jarvis měl obrovskou šanci, ale neuspěl.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, hosté mají stále dvoubrankový náskok.

54:02
    Domácí celek se sice dostal do útočného pásma, kde kombinuje, ale nemůže se dostat do zakončení.

53:15
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme klidnější pasáž hry.

52:27
    Kotouč vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.

52:11
    Hostující celek hraje takticky velmi dobře a má duel dobře rozehraný.

50:56
    32:25, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Převahu mají hráči Caroliny.

50:10
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, sledujeme nyní klidnější pasáž hry.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 26. Martinook (Jarvis, Burns), 49. Drury (Noesen, Chatfield) – 7. Moore (Danault), 42. Danault (M. Roy, Gavrikov), 43. Laferriere (M. Anderson, Dubois), 46. Dubois (Anderson-Dolan, M. Anderson), 59. Moore (Danault, M. Roy)

Carolina Hurricanes: Raanta (46. Perets) – Slavin, Burns, Skjei, Pesce, Orlov, Chatfield – Svečnikov, S. Aho II, Teräväinen – Bunting, Kotkaniemi, Noesen – Martinook, J. Staal, Jarvis – Lemieux, Drury, Fast.
    Los Angeles Kings: Rittich (Talbot) – M. Anderson, Doughty, Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence – Byfield, Kopitar, Kempe – Moore, Danault, Fiala – Laferriere, Dubois, Anderson-Dolan – Grundström, Lizotte, Lewis.

Diváci: 18 825