Minnesota – NY Islanders 5:0 (kon.) | Vegas – Nashville 4:1 (kon.) | Montreal – Colorado 4:3 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 1+0, -1 účast, 6 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 18:08

1. Nick Suzuki (MTL) 0+2
    2. Joel Armia (MTL) 1+0
    3. Cole Caufield (MTL) 1+1 (03:57:32)

Statistiky
    Střely na bránu: 34 – 35 | Přesilová hra: 2/2 – 1/4 | Trestné minuty: 10 – 6

Hokejisté Montrealu si připisují cenný skalp silného Colorada! Hosté přitom dvakrát vedli, ovšem po čtyřiceti minutách platil stav 2:2. Na začátku třetí části se však poprvé v roli vedoucího týmu ocitli Habs, když se v přesilovce prosadil Cole Caufield. Laviny ještě odpověděly při hře 4 na 4, v níž přesně pálil obránce Devon Toews. Rozhodující moment ale přišel v čase 55:50, kdy Joel Armia před brankou důsledně sledoval kotouč a v pádu ho dokázal za nasměrovat za brankovou čáru. Hosté v závěru ještě vyvinuli tlak, zkoušeli to i bez gólmana, ovšem Jake Allen v brance Canadiens všechny jejich střely pochytal.

59:55
    Domácí jeli ve dvou proti jednomu a na prázdnou branku! Evans chtěl nechat vyniknout Harveyho-Pinarda, který však od modré čáry minul opuštěnou klec!

59:28
    Tentokrát vyhození, po němž se zakázané uvolnění nepíská!

59:18
    Ryan Johansen hledal krosem Rosse Coltona, který před prázdnou brankou netrefil puk! Domácí následně vyhodili na icing.

59:01
    Minuta do konce třetí třetiny!

58:51
    Nyní Allen dokázal pokrýt ránu Calea Makara z osy hřiště. Puk zůstal v jeho výstroji, takže hosté nemohli dorážet.

58:40
    Z levé strany střílel Nathan MacKinnon, Allen vyráží.

58:19
    Domácí si berou oddechový čas.

58:19
    Branka Colorada je už prázdná. MacKinnon zavezl puk do útočného pásma a zpětnou přihrávkou našel Ryana Johansena, jehož střelu schoval Allen do lapačky.

58:06
    Dvě minuty do konce třetí třetiny. Domácí sbírají čas v rohu kluziště.

57:00
    Byla to rychlá úprava. Už se zase hraje.

56:58
    Cole Caufield zavadil o masku Georgijeva. Tomu se to nelíbilo a do domácího útočníka strčil lapačkou. Navíc si musí svou helmu nechat upravit.

56:48
    Nyní hledal Slafkovský Colea Caufielda, který měl na levé straně napřaženo. Ránu však nevydržela hokejka, která mu praskla.
    55:50 Joel ARMIA - 4:3

55:50
    6/6
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí strhávají čtyři minuty před koncem vedení na svou stranu! Habs nyní vytvořili velký tlak do branky. JOEL ARMIA v předbrankovém prostoru důsledně sledoval kotouč, vrhl se po něm rybičkou a dokázal ho posunout za záda Georgijeva – 4:3. Bez asistence.
    Armia J., Stephens M., Allen J., Struble J., Savard D., Monahan S.
    Cogliano A., O'Connor L., Johansen R., Manson J., Georgijev A., Girard S.

55:32
    Na druhé straně tečoval nabídku spoluhráče Juraj Slafkovský. Georgijev má puk ve výstroji.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Slafkovský (Suzuki, Caufield), 37. Harvey-Pinard (J. Evans, Gallagher), 42. Caufield (Suzuki, Matheson), 56. Armia – 5. Colton (Drouin, Makar), 22. Makar (Girard, MacKinnon), 50. Toews (Rantanen, Makar)

Montreal Canadiens: Allen (Primeau) – Matheson (A), Guhle, Savard, Struble, Kovacevic, Harris – Slafkovský, Suzuki (C), Caufield – Gallagher (A), J. Evans, Harvey-Pinard – Armia, Monahan, J. Roy – Ylönen, Stephens, Pezzetta.
    Trenér: Martin St. Louis

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, Malinski, C. Jones, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Drouin – L. O'Connor, Colton, Polin – Kiviranta, R. Johansen, Cogliano – F. Olofsson, MacDermid.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: McIsaac, McCauley – Cormier, Shewchyk

Diváci: 21 205