Buffalo – Chicago 3:0 (kon.) | Boston – Colorado 5:2 (kon.) | Ottawa – Montreal 6:2 (kon.)
Philadelphia – Dallas 5:1 (kon.) | Tampa – Minnesota 7:3 (kon.) | Washington – St. Louis 5:2 (kon.)
Calgary – Toronto 3:4 (kon.) | Edmonton – Seattle 4:2 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:2 (kon.)
Vancouver – Arizona 2:1 (kon.) | Vegas – NY Rangers 5:1 (kon.)
Edmonton Oilers
4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
Seattle Kraken
Pátek 19.01.2024, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou. Hezký den a nadcházející víkend všem. (06:02:42)

Dnešní utkání sledovalo v Rogers Place 18 347 diváků.

3. Stuart Skinner (EDM) 25 zákroků

Je za námi třetí třetina, ve které už padl pouze jeden gól a obstarali ho domácí. V 58. minutě se v přesilovce po krásné kombinaci puk po ose Draisaitl – McDavid dostal až k zakončujícímu Hymanovi, který právě od McDavida dostal nahrávku k pravé tyči, kde stál úplně sám a rychlou střelou zamířil přesně. Seattle to v závěru zkusil bez brankáře, ale zdramatizovat zápas už se mu nepovedlo. Edmonton si tak po špatné první třetině a skvělém obratu ve druhé třetině došel pro zasloužené vítězství.

59:27
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Warren Foegele – 2 min. + 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
    Will Borgen – 2 min., sekání + 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

59:26
    57:22 Zach HYMAN - 4:2

57:22
    6/5
    Edmonton právě vstřelil branku! Edmonton využívá přesilovku a zvyšuje skóre! Po krásné kombinaci na jeden dotek se po ose Draisaitl – McDavid dostal puk k ZACHU HYMANOVI, který dostal nahrávku k pravé tyči, kde zůstal úplně sám a přesnou střelou se nemýlil. Asistence: Connor McDavid a Leon Draisaitl.
    Hyman Z., McDavid C., Draisaitl L., Bouchard E., Skinner S., Nugent-Hopkins R.
    Larsson A., Tanev B., Wennberg A., Oleksiak J., Daccord J.

Gourde za tvrdý faul u mantinelu na Ekholma dostal trest na 5 minut za napadení. Ekholm se po něm v následné roztržce před brankou ohnal a dostává dvě minuty. Gourde má krvavý šrám v obličeji a musí na šití. Trest místo něj odsedí Tolvanen. Rozhodčí nakonec určili, že Edmonton čeká ne pětiminutová, ale pouze tříminutová přesilovka, nicméně pětiminutový trest pro Gourdea platí.

56:26
    Mattias Ekholm – 2 min., hrubost.

Yanni Gourde – 5 min., napadení, odpyká Eeli Tolvanen.

56:26
    Po dalším Skinnerové zákroku, kdy domácí brankář sebral kotouč do lapačky, se před jeho brankou strhla další rozmíška, po které už se bude vylučovat.

55:54
    Ofsajd Seattlu. Po komerční pauze se vhazovalo ve středním pásmu.

54:28
    Až nyní pálil nebezpečně Tolvanen, ale Skinner si dokázal poradit a vyrazil střelu mimo.

54:07
    Seattle se nyní nastěhoval před branku Skinnera, ale žádné ohrožení nepřišlo.

53:30
    Delší dobu se hraje bez přerušení a oba týmy se pravidelně střídají v držení kotouče.

51:46
    Bouchard si vyměnil puk s Cecim. První jmenovaný pak od modré vypálil, ale trefil pouze mantinel za Daccordovou brankou.

50:48
    Odpískán ofsajd Seattlu. Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

50:36

Mateo

Branky a nahrávky: 21. Foegele (Draisaitl, E. Kane), 25. Draisaitl (Hyman, Nugent-Hopkins), 28. Foegele (Draisaitl, E. Kane), 58. Hyman (McDavid, Draisaitl) – 10. Tolvanen (Bjorkstrand), 14. McCann (Eberle, Gourde)

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Foegele, Draisaitl, E. Kane – Ryan, R. McLeod, Janmark – C. Brown, Hamblin, Gagner.
    Trenér: Kris Knoblauch

Seattle Kraken: Daccord (Driedger) – R. Evans, Larsson, Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz – Tatar, McCann, Eberle – Schwartz (A), Wennberg, B. Tanev – Tolvanen, Gourde (A), Bjorkstrand – Hayden, Kartye, Yamamoto – Burakovsky.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Kozari, Lee – Knorr, Apperson

Diváci: 18 347