Carolina – Detroit 4:2 (kon.) | Columbus – New Jersey 1:4 (kon.) | Florida – Minnesota 4:6 (kon.)
Chicago – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Buffalo – Tampa 1:3 (kon.) | Philadelphia – Colorado 4:7 (kon.)
Arizona – Nashville 3:2 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 1:2 (po pr.)
Chicago Blackhawks
4:3 (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
New York Islanders
Sobota 20.01.2024, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

U dalšího zápasu z NHL se budu těšit. (05:24:38)
    Vítězství, které musí těšit! Navíc jej řídili tři muži! Dnes bude v Chicagu veselo.

3. Joey Anderson (CHI) 1+1

Tak to bylo rychlé! Chicago získalo v prodloužení puk a přímo rovnou zamířilo k Sorokinovi. Stačilo poté jenom to, aby Seth Jones vystřelil, čímž získal bod navíc prot domácí.

60:22 Seth JONES - 4:3

60:22
    4/4
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Rotace všech tří hráčů přinesla bod navíc. SETH JONES dostal kotouč najel si do středu třetiny a vše před sebou propálil. Asistence: Boris Katchouk a Jason Dickinson.
    Jones S., Katchouk B., Dickinson J., Mrázek P.
    Dobson N., Horvat B., Sorokin I., Pageau J.

60:05
    Dickinson vyhrál buly a rovnou mířil na Sorokina. Přišla nepřesná střela.

60:01

Prodloužení započne zhruba v 05:10.

Třetí třetina přinesla tři branky. Islanders dohnali dvoubrankovou ztrátu a natahovali se po vítězství. Hosté nakonec vyslali 30 střel oproti 23 projektilům borců v červených dresech. New York je lepším týmem, ale v prodoužení se může stát cokoliv.

60:00

59:50
    Bude se prodlužovat.

59:20
    Palmieri zkusil schovat svou střelu za těla obránců. Mrázek zasáhl v poslední chvíli.

59:10
    Kotouč je za brankou Chicaga.

58:30
    Vyhrocený konec duelu, kdy Phillips sestřelil Palmieriho za brankou.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30
    Blackwell mohl rozhodnout zápas. Jeho spoluhráči to se štěstím vykombinovali natolik, že se od levého mantinelu dostal Blackwell k prázdné brance. Tu ale naprosto minul.

57:00
    Ostrované v přečíslení, ale Mrázek je velmi jistý.

Karel Geba

Branky a nahrávky: 39. Katchouk (Sanford, Re. Johnson), 40. Joe. Anderson (Blackwell, Dickinson), 46. Dickinson (Joe. Anderson, S. Jones), 61. S. Jones (Katchouk, Dickinson) – 7. Nelson (Fasching, Palmieri), 47. Horvat (Barzal, Dobson), 53. Palmieri (Dobson, Romanov)

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – A. Vlasic, S. Jones (A), Korchinski, Megna, Tinordi, I. Phillips – R. Pitlick, Kurashev, T. Raddysh – Blackwell, Dickinson (A), Joe. Anderson – Reichel, Entwistle, Guttman – Katchouk, Sanford, Re. Johnson.
    Trenér: Luke Richardson

New York Islanders: Sorokin (Appleby) – Romanov, Dobson, Mayfield (A), Pelech, S. Aho I, Bolduc – Lee (C), Horvat, Barzal – Fasching, Nelson (A), Palmieri – Holmström, Pageau, J. Gauthier – Clutterbuck, MacLean, M. Martin.
    Trenér: Lane Lambert

Rozhodčí: Sutherland, Dunning – Johnson, Berg