Carolina – Detroit 4:2 (kon.) | Columbus – New Jersey 1:4 (kon.) | Florida – Minnesota 4:6 (kon.)
Chicago – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Buffalo – Tampa 1:3 (kon.) | Philadelphia – Colorado 4:7 (kon.)
Arizona – Nashville 3:2 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 1:2 (po pr.)
Ottawa Senators
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Winnipeg Jets
Sobota 20.01.2024, 21:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Je za námi utkání mezi Ottawou a Winnipegem. Dlouho jsme čekali na úvodní branku, až se ve 35. minutě prosadil Mason Appleton. Ve třetí třetině ovšem srovnal Parker Kelly a následně se tedy šlo do prodloužení. V něm byl aktivnější Winnipeg, který nakonec díky gólu Nikolaje Ehlerse bere dva body.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (23:48:34)

Statistika
    Střely na bránu: 35 – 29 | Přesilová hra: 0/4 – 0/4 | Trestné minuty: 13 – 13

Joonas Korpisalo (OTT) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 64:14
    Connor Hellebuyck (WPG) – 34 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,1 %, odchytal 64:14

Česká a slovenská stopa
    Dominik Kubalík (OTT) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 10:03

Winnipeg právě vstřelil branku!
    NIKOLAJ EHLERS rozhoduje! Už ve vlastním pásmu nabral ohromnou rychlost. Následně se dostal mezi domácí obránce a precizní bekhendovou střelou rozhodl. 1:2 po prodloužení. Asistence: Neal Pionk a Vladislav Naměstnikov.
    Ehlers N., Pionk N., Naměstnikov V., Hellebuyck C.
    Chychrun J., Stützle T., Batherson D., Korpisalo J.

63:25
    Brady Tkachuk skvěle zapracoval, aby vybídl Norrise, který ale branku Jets minul.

62:59
    Do konce prodloužení zbývají dvě minuty. Winnipeg rozjíždí další akci.

62:35
    Přečíslení tři na jednoho domácí vyřešili špatně. Vzápětí dopředu pádil Connor, který nechal vyniknout Korpisala.

61:56
    Alex Iafallo si vyměnil kotouč se spoluhráčem a najednou se objevil v šanci. Joonas Korpisalo předvedl výtečný zákrok vyrážečkou.

61:17
    Nikolaj Ehlers předvedl tvrdou střelu zápěstím, na druhé straně pak zahrozil Jake Sanderson.

60:53
    Trojice hostujících hráčů nyní tráví čas v útočném pásmu. V hlavní roli je Connor.

60:28
    Adam Lowry se důrazně tlačil před bránu, jenže holí umí zapracovat také ottawský Joonas Korpisalo.

60:01

Oba celky už mají jistý bod. O tom druhém rozhodne prodloužení, nebo nájezdy. Každopádně Ottawa ve třetí části zaslouženě srovnala. Remíza je asi spravedlivá.

60:00

59:43
    Puk opustil hrací plochu. Sedmnáct vteřin před třetí sirénou se bude vhazovat v neutrální zóně.

59:09
    Claude Giroux nahazoval do útočného pásma, ale jeho spoluhráči museli pásmo opustit, neboť byl signalizovaný ofsajd.

58:42
    Brenden Dillon podržel kotouč ve svém pásmu a čeká, až jeho kolegové vystřídají.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 45. Kelly (Tarasenko, Norris) – 35. Appleton (Niederreiter, Samberg), 65. Ehlers (Pionk, Naměstnikov)

Ottawa Senators: Korpisalo (Sögaard) – Chychrun, Chabot (A), Zub, Sanderson, Bernard-Docker, Brännström – Giroux (A), Greig, B. Tkachuk (C) – Batherson, Stützle, M. Joseph – Tarasenko, Norris, Kelly – Kastelic, Chartier, Kubalík.
    Trenér: Jacques Martin

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon (A), Schmidt, Samberg – Vilardi, Lowry (C), Connor – Ehlers, Naměstnikov, Perfetti – Appleton, Toninato, Niederreiter – Iafallo, Kupari, M. Barron.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: South, Lambert – Tobias, Kelly

Diváci: 19 388