Jihlava – Zlín 2:7 (kon.) | Poruba – Sparta 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 1:3 (kon.)
Vítkovice – K. Vary 3:6 (kon.) | Třinec – Plzeň 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Přerov 4:3 (3:0 po s.n.)
Kladno – HC Litvínov 5:6 (0:1 po s.n.) | Tábor – Kometa Brno 3:6 (kon.) | Olomouc – Liberec 2:8 (kon.)
Slavia – Pardubice 4:3 (kon.)
HC Tábor
3:6 (1:0, 1:4, 1:2)
HC Kometa Brno
Sobota 20.01.2024, 14:45 • Zimní stadion, Tábor • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Hokejisté Tábora podlehli brněnské Kometě 3:6. Hosté tak zůstávají ve hře o zbylá postupová místa do play-off, naopak Jihočeši se propadli zase hlouběji do boje o záchranu.

Domácím přitom po první třetině vedli 1:0, ale vůbec nezvládli vstup do té druhé, v níž Brňané v rozmezí necelých čtyř minut hned třikrát skórovali. Kohouti v polovině duelu reagovali využitou přesilovkou a kontaktním zásahem, ovšem ještě před přestávkou vrátil Kometě klid Marek Vyhlídal. V závěrečné dvacetiminutovce si pak hosté svůj náskok hlídali a v 54. minutě ho navíc z úniku navýšil Filip Šebela. 66 sekund před koncem ještě korigoval na 3:5 Adam Suchan, ovšem skóre duelu zpečetil do opuštěné klece opět Filip Šebela. (17:08:59)

59:46 Filip ŠEBELA - 3:6

59:46
    6/6
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí Antonín Pufr nastřelil jen bránícího hráče. Puku se následně ujal FILIP ŠEBELA, který s ním dojel až k prázdné brance Tábora a udělal tak tečku za tímto zápasem – 3:6. Bez asistence.
    Šebela F., Král V., Brabenec J., Kerbler J., Polák J., Vyhlídal M.
    Pufr A., Mohyla Rob., Hlavín J., Pánek S., Suchan A., Svoboda V.

59:34
    Hosté se s tím už nemažou a hned zahráli na další icing.

59:29
    Zakázané uvolnění Komety. Branka Tábora je prázdná.

58:54
    Domácí si ještě vyžádali oddechový čas. Do konce schází 66 sekund.
    58:54 Adam SUCHAN - 3:5

58:54
    6/6
    Tábor právě vstřelil branku!
    Domácí snižují, ale na zvrat je už asi pozdě. Střelu Vojtěcha Špačka od modré čáry jemně tečoval ADAM SUCHAN a Král nestihl reagovat – 3:5. Asistence: Vojtěch Špaček a Sebastian Pánek.
    Suchan A., Špaček V., Moustafa A., Pánek S., Hlavín J., Mašek V.
    Král V., Panasenko J., Polák J., Hartl M., Kubín V., Kerbler J.

58:32
    Jan Hlavín se ještě snažil projet před branku soupeře, v čemž mu zabránil obránce Brna.

57:35
    Do šance se z pravé strany cpal domácí Matěj Slabý. Puk v hostující brance neskončil, jeho spoluhráč Jan Hlavín naopak ano. Hra je tedy přerušena.

57:13
    Tempo hry už není nějak závratné. Spíše se dohrává.

55:27
    Vojtěch Kubín se chopil puku ve středním pásmu. Udělal pár rychlých kroků a vyzkoušel Moustafu, který ztlumil kotouč na hrudi.

55:01
    Před námi je posledních pět minut pravděpodobně již rozhodnutého duelu.

53:53
    Do pěstního souboje se pustili domácí Jiří Strachota s hostujícím Davidem Štulem! Oba hráči obdrželi tresty na 5 + do konce utkání.
    53:26 Filip ŠEBELA - 2:5

53:26
    6/5
    A zřejmě je hotovo! Jan Brabenec poslal do samostatného úniku FILIPA ŠEBELU, který zakončil střelou nad lapačku – 2:5. Asistence: Jan Brabenec.
    Šebela F., Brabenec J., Král V., Kerbler J., Mátl M., Panasenko J.
    Moustafa A., Mohyla Rob., Hlavín J., Pánek S., Kostka O.

51:51
    Čas ubíhá a Kometa stále drží svůj dvougólový náskok, který si její hráči zajistili ve druhé třetině.

50:39
    Na druhé straně švihl lapačkou Moustafa proti střele z levé strany k bližší tyčce.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 17. Podzimek (Kostka, Hlavín), 30. S. Pánek (Slabý, V. Svoboda), 59. Suchan (Špaček, S. Pánek) – 22. Brabenec (Panasenko, Prchal), 23. Štulo (Kubín), 24. Prchal (Š. Daněk), 39. Vyhlídal (Šebela, Krämer), 54. Šebela (Brabenec), 60. Šebela

HC Tábor: Moustafa (A. Spálenka) – Rob. Mohyla, Špaček, Pufr (A), V. Mašek, Lomoz, J. Šťastný, J. Ryšavý – S. Pánek (A), Kostka, Pícha – V. Svoboda, Šustík, Strachota – Slabý, Hlavín (C), Suchan – Podzimek.
    Trenér: Milan Daniščin

HC Kometa Brno: V. Král (Hradil) – Polák, Vyhlídal (A), M. Mátl (C), Panasenko, Krämer, J. Veselý – Hartl, Kubín, Štulo (A) – Šebela, Brabenec, Kerbler – Prchal, Stibůrek, Š. Daněk – Kukleta, Čajka.
    Trenér: Jan Zarchla

Rozhodčí: Horažďovský – Hlinka, Kubas