Jihlava – Zlín 2:7 (kon.) | Poruba – Sparta 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 1:3 (kon.)
Vítkovice – K. Vary 3:6 (kon.) | Třinec – Plzeň 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Přerov 4:3 (3:0 po s.n.)
Kladno – HC Litvínov 5:6 (0:1 po s.n.) | Tábor – Kometa Brno 3:6 (kon.) | Olomouc – Liberec 2:8 (kon.)
Slavia – Pardubice 4:3 (kon.)
HC Slavia Praha
4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 20.01.2024, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u mládežnického hokeje na počtenou! (20:05:10)

Slávističtí dorostenci prodlužují neporazitelnost v novém roce už na pět utkání. Jejich druhá domácí výhra ve dvou dnech se přitom vůbec nerodila jednoduše. Sešívaní se sice dostali do vedení, Dynamo však třemi brankami skóre otočilo. Červenobílí ale v závěru druhé třetiny snížili a v 54. minutě díky Davidu Hukovi vyrovnali. V závěru pak Dynamo šokoval šest vteřin před sirénou Vojtěch Švancar a zajistil domácím výhru 4:3.

59:54 Vojtěch ŠVANCAR - 4:3

59:54
    5/5
    Slavia právě vstřelila branku!
    Sešívaní šest vteřin před koncem šokují diváky v Edenu a zřejmě rozhodují o osudu dnešního utkání. Chybu v obraně Dynama trestají nahrávající Viktor Šámal a zakončující VOJTĚCH ŠVANCAR, kteří zůstali sami před bránou Pardubic. Asistence: Viktor Šámal a David Huk.
    Švancar V., Šámal V., Pšenička M., Lorenz T., Huk D.
    Jansa M., Křečan F., Macek V., Korec L., Lempach Š.

59:23
    Tittl si sám dorazil zblokovanou střelu, důležitý zákrok pro Veřmiřovského.

58:45
    Šámal už si myslel, že jeho teč Švancarova vyhození byla ještě před červenou čárou a rozhodčí proto odpískají icing, čárový ovšem kvůli další teči rozpažil.

57:33
    Macek dvakrát naznačil střelu a střílel do protipohybu Poletína, ten předvedl důležitý zákrok.

56:30
    Egart se snažil kličkou zbavit pardubického obránce, ten však slávistického forvarda nakonec fyzicky přetlačil.

55:52
    Pšenička hledal nahozením před bránu některého ze svých spoluhráčů, ti ale do něj hůl už dát nedokázali.

55:28
    Ani Pardubice ale nechtějí nic vzdát a prověřily Poletína prudkou střelou z levé strany.
    53:35 David HUK - 3:3

53:35
    5/4
    Tuto přesilovku už slávisté využívají a šest minut před sirénou začíná zápas od nuly. Na levém kruhu zůstal osamocen DAVID HUK, který po nahrávce z pravé strany trefil mezeru v postavení přesouvajícího se Veřmiřovského. Asistence: Max Pšenička a Viktor Šámal.
    Huk D., Pšenička M., Šámal V., Holejšovský J., Švancar V.
    Vápeník T., Křečan F., Krčál D., Korec L.

52:26
    Hra na ledě přiostřuje. Nejprve slávistický hráč na útočné modré tvrdě, ale čistě zastavil pardubického protihráče, v rohu si pak naopak nečistě počínal Michal Jansa (PCE).

52:19

52:15
    Sešívaní kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali.

51:38
    Slávisté hrají v pěti hráčích a budou hrát asi tři čtvrtě minuty přesilovou hru.

50:19
    Rodící se brejk sešívaných v oslabení, který začal dvojnásobný střelec Viktor Šámal, zastavil faulem Jiří Řehořek (PCE). Čeká ho za to pobyt na trestné lavici.

49:38
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Max Pšenička – 2 min., podrážení.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 12. Šámal (Huk), 34. Šámal, 54. Huk (Pšenička, Šámal), 60. Švancar (Šámal, Huk) – 13. Rolinek (Vápeník, Řehořek), 21. Vápeník (Rolinek), 23. Sekanina (Rolinek, Ruml)

HC Slavia Praha: F. Poletín (Höhlig) – Labuzík, Pšenička (A), Lorenz (A), Skyba, Oh, D. Marek – Tittl, Tichý, Matějovský (C) – Šámal, Huk, Švancar – Egart, J. Holejšovský, Keller.
    Trenér: Ladislav Slížek

HC Dynamo Pardubice: Veřmiřovský (D. Valášek) – Vápeník (A), Ruml, Jansa, Křečan, Novosad, Řehořek – Krčál, Rolinek (C), Sekanina – V. Macek, Korec (A), Lempach – P. Tvrdík, Úlehla, M. Ryšavý – Mikeska, M. Novák.
    Trenér: Vojtěch Faltys

Rozhodčí: Vokoun – Bernard, Jurak