Boston – Winnipeg 4:1 (kon.) | New Jersey – Vegas 6:5 (po pr.) | Nashville – Florida 1:4 (kon.)
Arizona – Pittsburgh 5:2 (kon.) | Vancouver – Chicago 2:0 (kon.) | Los Angeles – San Jose 3:4 (0:2 po s.n.)
po s.n. (0:2)
Los Angeles Kings
3:4 (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
San Jose Sharks
Úterý 23.01.2024, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Utkání je u konce a po dramatickém průběhu se z výhry radují hosté. Úvod třetí třetiny ale patři Los Angeles a už ve 42. minutě bylo srovnáno po trefě Quintona Byfielda z bezprostřední blízkosti. Ve 47. minutě se hosté dostali opětovně do vedení, když rychlý brejk zakončil Justin Bailey a když k tomu San Jose přidalo dobrou hrou dozadu a skvělý Kähkönenův výkon, vypadalo to, že by hosté mohli těsný náskok udržet. Jenže v závěru právě Kähkönen vyrobil chybu, vyhozením puku do hlediště nabídl soupeři přesilovku, kterou LA ještě znásobilo odvoláním gólmana a Drew Doughty svou bombou srovnal. V prodloužení měly oba celky několik šancí, ty zůstaly bez využití a tak se šlo do nájezdů. Ty vyšly hostům se stoprocentní úspěšností, vítězný připsal Logan Couture a zajistil tak svému celku prémiový bod. Po výsledku 3:4 je Los Angeles na čtvrtém místě Pacifické divize s 53 body, San Jose je ve stejné divizi osmé s 28 body.

Los Angeles se v dalším utkání představí ve čtvrtek od 4:30 na svém ledě proti Buffalu, San Jose bude hrát už ve středu od 4:30 doma proti NY Rangers.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:48:04)

Logan COUTURE - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým San Jose Sharks.
    Je dobojováno! V nájezdech se prosadili pouze hráči hostujícího celku a ten vítězný zaznamenal umístěným pokusem LOGAN COUTURE, který tak pro svůj tým vybojoval prémiový bod.
    Fabian ZETTERLUND

2. série
    0:2
    Je rozhodnuto. Fabian Zetterlund si najel levou stranou a prudkou ranou na Rittichovu lapačku rozvlnil síť. Český gólman pak ve vzteku rozštípal hůl o brankovou konstrukci. Hosté vítězí!
    Adrian KEMPE

2. série
    0:1
    Kempe mířil na pravou ruku gólmana San Jose, ten střelu vytěsnil vyrážečkou.
    Logan COUTURE

1. série
    0:1
    Couture se rozjel levou stranou, nevymýšlel žádné složitosti a zakončil ranou zápěstím na Rittichovu lapačku.
    Trevor MOORE

1. série
    0:0
    Domácí Moore mířil na lapačku, Kähkönen jeho pokus vyrazil.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    V úplném závěru ještě vystřelil hostující Bailey, ale jen do gólmana. Budou tu nájezdy.

64:11
    Doughty, Kempe, ani Kopitar teď nenašli místo na nějakou vážnou střelu, domácí ovšem i nadále pokračují v útočné činnosti.

63:21
    Kempe ranou zápěstím trefil jen Kähkönenův postoj.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 38. Moore (Fiala), 42. Byfield (Kempe, Spence), 59. Doughty (Fiala, Byfield) – 28. Zetterlund (Hoffman, Hertl), 30. Eklund (Sturm, Rutta), 47. Bailey (Carpenter), rozh. náj. Couture