Slavia – Vítkovice 2:1 (kon.)
HC Slavia Praha
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 23.01.2024, 17:45 • Zimní stadion Eden, Praha • Extraliga dorostu • O pořadí v play-off

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u mládežnického hokeje na počtenou! (19:51:30)

Slávističtí dorostenci vyhrávají šestý zápas v řadě a prodlužují na stejnou číslovku vítěznou sérii v novém roce. Vítkovice porážejí 2:1 – v první třetině otevřel skóre Tadeáš Egart, po sedmi vteřinách třetí periody pak přidal druhou branku Matouš Jan Kucharčík. Vítkovice šláply na plyn až v posledních minutách a dvě a půl minuty před koncem díky Ladislavu Svozilovi snížily. Vyrovnat se jim už ale nepodařilo a prohrály tak čtvrtý duel v řadě.

59:50
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Michael Nazad – 2 min., držení.

59:38
    Matějovský kombinuje v útočném pásmu, kotouč je daleko od branky domácích.

59:23
    Slávisté drží puk za svoji brankou, tohle by si měli už pohlídat.

58:40
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Adam Daněk.

58:30
    A Vítkovice odvolaly brankáře, hrají v šesti!

58:14
    Ridera tlačí v útočném pásmu, slávisté musí bránit další útok.
    57:26 Ladislav SVOZIL - 2:1

57:26
    5/5
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ale pozor, slávisté nedokázali dostat puk do středního pásma a Vítkovice se gólem dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny znovu dostávají na dostřel. Adam Daněk našel před brankou LADISLAVA SVOZILA, který ranou z první trefil odkrytou část Höhligovy klece. Asistence: Adam Daněk a Adam Plško.
    Svozil L., Daněk A., Plško A., Vítek A., Szarowski O.
    Marek D., Pšenička M., Egart T., Oh K., Holejšovský J.

57:12

55:42
    Šámalův centr prosvištěl vítkovickým brankovištěm, následný pokus o brejk Ridery končí ofsajdem.

55:12
    Adam Plško – 2 min., podrážení.

55:03
    Další zákrok Höhliga proti zakončení od modré čáry, sešívaní můžou vyhodit do středního pásma.

53:39
    V posledních střídáních nicméně Ridera svoji aktivitu zvyšuje a Höhlig musel už poněkolikáté předvést svoje umění.

52:29
    Matějovský naznačil, zastavil a vystřelil, vítkovický obránce ho ale pokryl.

52:08
    Tittl se objevil za obranou Vítkovic, neměl ovšem rychlost a jeho bekhendová střela Špírka také nijak nezaskočila.

51:57
    Lorenzovo nahození nenašlo adresáta, Rideře ale pokus o rychlý brejk taktéž nevyšel.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 10. Egart (J. Holejšovský), 41. Kucharčík (Matějovský, Tittl) – 58. Svozil (A. Daněk, Plško)

HC Slavia Praha: Höhlig – Labuzík, Pšenička (A), Lorenz (A), D. Marek, Hess – Tittl, Kucharčík, Matějovský (C) – Šámal, Tichý, Švancar – Egart, J. Holejšovský, Oh.
    Trenér: Ladislav Slížek

HC Vítkovice Ridera: Špírek (Varga) – M. Fojtík (A), Szarowski, Lyčka, Kisza (A), A. Drábek, A. Vítek – Rončka, Nazad (C), Svozil – A. Daněk, Plško, Šebesta – Kusak, Zachariasz, Max. Man – M. Hofman.
    Trenér: Jan Vavrečka

Rozhodčí: Žižka – Sýkora, Bertlík