Detroit – Dallas 4:5 (kon.) | Montreal – Ottawa 1:4 (kon.) | Philadelphia – Tampa 3:6 (kon.)
NY Islanders – Vegas 2:3 (kon.) | Minnesota – Washington 5:3 (kon.) | Calgary – St. Louis 3:4 (kon.)
Edmonton – Columbus 4:1 (kon.) | Anaheim – Buffalo 4:2 (kon.) | San Jose – NY Rangers 3:2 (po pr.)
Calgary Flames
3:4 (1:0, 2:2, 0:2)
St. Louis Blues
Středa 24.01.2024, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (05:44:49)

3. Noah Hanifin (CGY) 1+0

Domácí hokejisté tedy nakonec absolutně nezvládli poslední třetinu tohoto duelu. Už od prvních minut třetí třetiny si Flames hodně zahrávali a zlepšená hra Blues nakonec vcelku rychle přinesla vyrovnávající branku, kterou obstaral Kyrou.

Tentýž hráč mohl ihned po pár momentech poslat svůj celek do vedení, ale svůj samostatný únik neproměnil. Následně to vypadalo, že už zápas směřuje do prodloužení, jenže v poslední minutě dokonal obrat Saad, jehož druhá branka v utkání znamenala úspěšný obrat St. Louis.

St. Louis Blues tedy ve třetí třetině otočili zápas na svou stranu a ze Scotiabank Saddledome si po výhře 4:3 odváží oba dva body.

59:42
    St. Louis se však podařilo vytáhnout Flames ze svého obranného pásma.

59:26
    Markström jede na svou střídačku!
    59:12 Brandon SAAD - 3:4

59:12
    5/5
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Blues však rychle přenesli hru do svého útočného pásma, když jej vyvezl BRANDON SAAD, jenž po přejezdu modré čáry vystřelil zpoza obránce a jeho střela zapadla přesně k vzdálenější tyči. Tak to je parádní obrat St. Louis! Asistence: Colton Parayko, Nick Leddy.
    Saad B., Leddy N., Schenn B., Parayko C., Neighbours J.
    Backlund M., Coleman B., Hanifin N., Oesterle J., Mangiapane A.

59:00
    Poslední minutu třetí třetiny zahajujeme soubojem v rohu obranného pásma Blues.

58:29
    Kadriho pas dokázal vypíchnout Kyrou a nechybělo moc k tomu, aby se hosté dostali do nebezpečného protiútoku.

58:02
    Scandellovo nahození z modré čáry bylo zastaveno ještě před Markströmem.

57:39
    Calgary si následně muselo poradit s ofenzivní snahou Blues, ale to zvládli domácí bez větších potíží.

57:11
    Andersson měl hodně prostoru na pravé straně, odkud nakonec vyslal svou tvrdou ránu a jeho pokus se Binningtonovi podařilo vyrazit.

56:45
    Leddy chtěl posunutou puk do útočného pásma, jenže od Neighbourse se touš odrazil na domácí střídačku.

56:10
    Kyrou jen postrčil kotouč najíždějícímu Krugovi, jehož rána o malý kousek minula domácí klec.

55:42
    Blais přejel s pukem útočnou modrou, aby následně otestoval pozornost domácího brankáře, který drží touš ve své výstroji.

55:18
    Scandellova střela byla lehce tečována jedním z domácích a Markström kotouč jen vyrazil za svou klec.

55:00
    Otevíráme poslední pětiminutovku třetí třetiny. Dočkáme se v ní rozhodující branky nebo půjdeme do prodloužení?

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 12. Weegar (R. Andersson, Kadri), 32. Hanifin (Šarangovič, C. Tanev), 33. Šarangovič (Huberdeau, E. Lindholm) – 29. Saad (Parayko, Leddy), 38. B. Schenn, 47. Kyrou (Thomas, Leddy), 60. Saad (Parayko, Leddy)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Weegar, R. Andersson, Hanifin, C. Tanev, Gilbert, Oesterle – Huberdeau, E. Lindholm, Šarangovič – Mangiapane, Backlund, Coleman – Zary, Kadri, Coronato – Greer, Klapka, Schwindt.
    Trenér: Ryan Huska

St. Louis Blues: Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko, Krug, Faulk, Scandella, Kessel – Bučněvič, Thomas, Kyrou – Saad, B. Schenn, Neighbours – Toropčenko, Hayes, N. Walker – Alexandrov, Blais, Sundqvist.
    Trenér: Drew Bannister

Rozhodčí: Syvret, Schlenker – Nansen, Cherrey

Diváci: 16 813