Detroit – Dallas 4:5 (kon.) | Montreal – Ottawa 1:4 (kon.) | Philadelphia – Tampa 3:6 (kon.)
NY Islanders – Vegas 2:3 (kon.) | Minnesota – Washington 5:3 (kon.) | Calgary – St. Louis 3:4 (kon.)
Edmonton – Columbus 4:1 (kon.) | Anaheim – Buffalo 4:2 (kon.) | San Jose – NY Rangers 3:2 (po pr.)
Edmonton Oilers
4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Columbus Blue Jackets
Středa 24.01.2024, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:42:52)

3. Warren Foegele (EDM) – 1+1

Skončilo nám utkání mezi Edmontonem a Columbusem. Favorit tohoto duelu natáhl svou šňůru výher, v domácím prostředí Blue Jackets porazil 4:1. Jednoduché to ale kanadské mužstvo rozhodně nemělo, neboť po dvou třetinách platil stav 1:1 a Columbus byl lepší. Ve třetí periodě se ale postupně prosadili Evander Kane, Connor McDavid a Dylan Holloway, takže bylo hotovo.

59:31
    Adam Fantilli se objevil volný na pravém kruhu, ale jeho tvrdý projektil vyrazil Stuart Skinner vyrážečkou.

58:59
    Domácí posílají kotouč až k brankáři Elvisi Merzļikinsovi, jenž pomáhá s rozehrávkou.

58:38
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Sam Gagner – 2 min., podrážení.

58:17
    Kent Johnson se dostal za červenou čáru, kde kotouč jen nahodil dopředu. Utkání se už z obou stran jen dohrává.

57:41
    Jack Roslovic byl jen chvíli v útočném pásmu, od domácích obránců mnoho prostoru nedostal.

57:03
    Stuart Skinner raději nerozehrával. Kotouč přikryl pod svou lapačkou a svému mužstvu dopřeje čas na vystřídání.

56:39
    Dostáváme se do závěrečné fáze dnešního utkání. Vypadá to, že Oilers dnes natáhnou svou vítěznou sérii.

56:19
    Johnny Gaudreau prostrkával svou přihrávku na levou stranu útočného pásma, adresáta ale nenašel.
    55:36 Dylan HOLLOWAY - 4:1

55:36
    5/5
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Pravděpodobně je hotovo! Brett Kulak vybídl mezi kruhy Connora Browna, jehož ránu vyrazil Elvis Merzļikins před dorážejícího DYLANA HOLLOWAYE. Útočník Edmontonu pak měl snadnou práci. 4:1. Asistence: Connor Brown a Brett Kulak.
    Holloway D., Bouchard E., Kulak B., Brown C., McLeod R.
    Kuraly S., Gaudreau J., Danforth J., Boqvist A., Severson D.

54:40
    Elvis Merzļikins musel dávat pozor, neboť jeden z domácích vypálil z velkého úhlu. Kotouč šel těsně nad horní tyč.

54:15
    Evander Kane podržel kotouč v útočné třetině. Následně se ale Edmonton až ke střele nedostal.

53:09
    Nyní se zdá, že domácí průběh tohoto utkání naprosto kontrolují. Do konce třetí třetiny zbývá zhruba sedm minut.

52:42
    Evan Bouchard si navedl kotouč na pravý kruh, odkud se mu ale zakončit nepodařilo.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 8. Foegele (E. Kane, Nurse), 45. E. Kane (Foegele, Nugent-Hopkins), 46. McDavid (Draisaitl, Ceci), 56. Holloway (C. Brown, Kulak) – 16. Voronkov (K. Johnson)

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Foegele, Draisaitl (A), E. Kane – Ryan, R. McLeod, Janmark – C. Brown, Holloway, Gagner.
    Trenér: Kris Knoblauch

Columbus Blue Jackets: Merzļikins (Tarasov) – A. Boqvist, Severson, Peeke, Provorov, Gudbranson (A), Bean – Činachov, Sillinger, J. Gaudreau – Roslovic, Jenner (C), Fantilli – Marčenko, Voronkov, K. Johnson – Danforth, Kuraly (A), Texier.
    Trenér: Pascal Vincent

Rozhodčí: Charron, Lambert – Gawryletz, Deschamps

Diváci: 18 347