Detroit – Dallas 4:5 (kon.) | Montreal – Ottawa 1:4 (kon.) | Philadelphia – Tampa 3:6 (kon.)
NY Islanders – Vegas 2:3 (kon.) | Minnesota – Washington 5:3 (kon.) | Calgary – St. Louis 3:4 (kon.)
Edmonton – Columbus 4:1 (kon.) | Anaheim – Buffalo 4:2 (kon.) | San Jose – NY Rangers 3:2 (po pr.)
San Jose Sharks
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
New York Rangers
Středa 24.01.2024, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

U dalšího zápasu z NHL se budu těšit, na počtenou. (07:18:58)
    Velká radost fanoušků ze San Jose po tom, co Tomáš Hertl rozhodl zápas. Navíc si vysloužil ocenění první hvězdy zápasu!

3. Henry Thrun (SJS) 0+0

V prodloužení mohly rozhodnout oba celky, ale nakonec se radují Sharks. Česká spolurpráce skvělou akcí rozhodla o tom, že dva bod zůstávají v San Jose.

61:29 Tomáš HERTL - 3:2

61:29
    3/3
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Tak to byla paráda. Po několi šancích se Žraloci usadili v útočné třetině. Barabanov na sebe naláka dva hráče, poté uprostřed třetiny zasekl a byl téměř sám před bránou. Rozhodl se ale puk předat Ruttovi, který naznačil střelu, ale viděl zapomenutého TOMÁŠE HERTLA, který se nemýlil. Asistence: Jan Rutta a Alexandr Barabanov.
    Hertl T., Rutta J., Barabanov A.
    Lafrenière A., Miller K., Zibanejad M.

60:40
    Po buly vyrazil Couture do přečíslení 2 na 1. Po nahrávce měl odkytrou půlku branky, ale rozvlnil pouze plexi. To byla parádní nahrávka od Zetterlunda.

60:25
    Blackwood teď zachránil celou situaci. Po souboji v rohu byl Miller sám u levé tyč, ale mezeru ve výstroji nenašel.

60:10
    Puk si po buly přivlastnili Rangers.

60:01

Prodloužení započne zhruba v 07:05.

Sharks předvedli parádní třetí třetinu, v níž byli lepším týmem. Dvěma chytrými góly vyrovnali, a tak získali alespoň bod. Šance teď měly obě mužstva, uvidíme, kdo ovládne prodloužení.

60:00

59:40
    Zřejmě se bude prodlužovat.

58:45
    Tak to byla možnost. Panarinovi ve středu třetiny střela nevyšla, ale Lindgren měl možnost rozhodnout zápas. Puk se k němu dostal zpoza branky, Blackwood ale mezírku mezi betony stihl uzavřít.

58:30
    Rangers mají puk za svou brankou. Vypadá to na jeden z posledních útoků teřetí třetiny.

58:00
    Poslední dvě minut třetí třetiny.

57:20
    Hraje se ve středním pásmu. Ani jeden celek už nechce inkasovat.

Karel Geba

Branky a nahrávky: 43. Sturm, 45. Carpenter (Rutta, Zadina), 62. Hertl (Rutta, Barabanov) – 8. Fox (Lafrenière, Trocheck), 22. Panarin (Fox, K. Miller)

San Jose Sharks: Blackwood (Kähkönen) – M. Vlasic, Addison, Thrun, Rutta, Ochoťuk, Burroughs – Hoffman, Hertl (A), Zetterlund – Barabanov, Couture (C), Duclair – Kunin, Sturm, Eklund – Bailey, Carpenter, Zadina.
    Trenér: David Quinn

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – R. Lindgren, Fox (A), K. Miller, Trouba (C), Schneider, E. Gustafsson – Kreider (A), Zibanejad (A), Kakko – Panarin (A), Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Brodzinski, Wheeler – Goodrow (A), Bonino, Vesey.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Hebert, Chmielewski – Apperson, McNamara