Detroit – Philadelphia 3:0 (kon.) | Montreal – NY Islanders 4:3 (kon.) | Ottawa – Boston 2:3 (po pr.)
Tampa – Arizona 6:3 (kon.) | Carolina – New Jersey 3:2 (kon.) | Dallas – Anaheim 4:3 (po pr.)
Minnesota – Nashville 2:3 (kon.) | Calgary – Columbus 2:5 (kon.) | Edmonton – Chicago 3:0 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
New Jersey Devils
Pátek 26.01.2024, 01:30 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:23:38)

3. Jordan Staal (CAR) 1+0

Hurricanes si ve Východní konferenci upevnili čtvrtou příčku a přiblížili se třetím Rangers na rozdíl dvou bodů. New Jersey zůstalo deváté a jeho manko na osmý Detroit narostlo na čtyři body.

Důležitý souboj dvou konkurentů z Metropolitní divize zvládla Carolina díky lepším vstupům do prvních dvou třetin. Na Ahův gól z druhé minuty v přesilovce navázal Teräväinen a po teči Staala byl Daws v brance Devils vyměněn Vaněčkem. Český brankář ve zbytku zápasu neinkasoval a jedenácti zákroky přispěl k drobné dramatizaci třetí třetiny. Raantovo čisté konto zrušil poprvé v sezoně hrající Dowling. K většímu tlaku Carolina hosty nepustila a Bratt dosáhl kontaktního gólu až tři sekundy před koncem.

59:57 Jesper BRATT - 3:2

59:57
    6/5
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Tři sekundy před koncem dávají hosté bezvýznamný kontaktní gól. Nečasovo nepodařené vyhození se od Lukea Hughese odrazilo k JESPERU BRATTOVI a Slavinem tečovaná střela propadla za Raantu, který toho přes Toffoliho moc neviděl. Asistence: Luke Hughes.
    Hischier N., Nemec Š., Meier T., Hughes L., Bratt J., Toffoli T.
    Burns B., Drury J., Noesen S., Slavin J., Nečas M.

59:12
    Holtzova střela z otočky byla vyrážečkou Raanty posunuta do klidnějších vod. Poté se Drury neúspěšně snažil o vstřelení gólu z obranného pásma.

58:46
    Hosté potřebovali střídat a nahozením ze středního pásma jen odevzdali kotouč Raantovi. S nadějemi Devils na vyrovnání to nevypadá moc dobře.

58:11
    Luke Hughes nechal puk za sebou. Teräväinen ho nasměroval k Fastovi a ten ze středového kruhu minul prázdnou bránu!

57:31
    Vítek Vaněček nabral směr střídačka. New Jersey je na ledě v šesti, přičemž se dlouhodobě nemůže usadit v útočné třetině.

56:45
    Vaněček nechal odkrytou část branky v důsledku zákroku proti střele Slavina. Nečasova okamžitá dorážka zprava přesná nebyla.

56:27
    Rozjetý Pesce vnikl do útočného pásma a pak posloužil střílejícímu Drurymu jako clona, navzdory které Vaněček prudkou střelu vyrazil.

55:50
    Vaněček měl trochu problémy za svou brankou. V souboji však kotouč neztratil a jeho spoluhráči se mohou snažit o přechod do útočné fáze.

55:07
    Carolině nevyšel odchod z obranného pásma. U modré zachytil volný puk Bahl a tečovanou střelou jej poslal vedle Raantovy branky.

54:20

54:15
    Dvakrát po sobě Ďáblům nebyl povolen vjezd do útočného pásma. V obou případech se zavřel prostor před Lukem Hughesem.

53:51
    Meierovo nahození ze středního pásma se od krajního mantinelu odrazilo mimo kluziště. Ze zkrácené přesilovky Devils zbývá půlminuta.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 2. S. Aho II (Teräväinen, Slavin), 23. Teräväinen (Bunting, S. Aho II), 24. J. Staal (Skjei, Jarvis) – 46. Dowling (Holtz, Tierney), 60. Bratt (L. Hughes)

Carolina Hurricanes: Raanta (S. Martin) – Slavin (A), Burns, Skjei, Pesce, Orlov, Chatfield – Bunting, S. Aho II (A), Teräväinen – Noesen, Drury, Nečas – Martinook, J. Staal (C), Jarvis – Lemieux, Kotkaniemi, Fast.
    Trenér: Rod Brind'Amour

New Jersey Devils: Daws (24. Vaněček) – Bahl, Nemec, L. Hughes, Marino, Hatakka, C. Miller – Meier, Hischier (C), Bratt (A) – Toffoli, Mercer, Palát (A) – Lazar, Haula, Bastian – Dowling, Tierney, Holtz.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Nicholson, Sandlak – Brisebois, Kelly

Diváci: 18 792