NY Rangers – Vegas 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Florida 2:3 (1:2 po s.n.) | Colorado – Los Angeles 5:1 (kon.)
Seattle – St. Louis 3:4 (po pr.) | Philadelphia – Boston 2:6 (kon.) | Dallas – Washington 5:4 (po pr.)
San Jose – Buffalo 2:5 (kon.) | Edmonton – Nashville 4:1 (kon.)

3. Jevgenij Malkin (PIT) 1+0 (04:11:29)

Utkání mezi Pittsburghem a Floridou nakonec dospělo do prodloužení a následně nájezdů, když v poslední minutě dokázal Jevgenij Malkin vyrovnat na 2:2. V samostatných nájezdech se povedlo Floridě urvat vítězství pro sebe a pojistit si druhé místo ve Východní konferenci.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Florida Panthers.
    Autorem vítězné branky je SAM REINHART.
    Sam REINHART

3. série
    1:2
    Sam Reinhart rozhoduje střelou k pravé tyči, Nedejlkovic nedokázal kotouč zachytit.
    Jake GUENTZEL

3. série
    1:1
    Guentzelova střela šla na lapačku Bobrovského. Puk mu vyletěl přes lapačku obloučkem do branky.
    Aleksander BARKOV

2. série
    0:1
    Barkov při nájezdu vystřelil k levé tyči a prostřelil Nedejlkovice.
    Sidney CROSBY

2. série
    0:0
    Bobrovskij vytěsnil střelu Bobrovského za branku.
    Anton LUNDELL

1. série
    0:0
    Lundell chtěl střílet mezi betony Nedejlkovice, jenže brankář Pittsburghu udržel puk před sebou.
    Rickard RAKELL

1. série
    0:0
    Nájezdy zahájil domácí Rakell, jenž se ale neprosadil. Dostal se mimo střelecký úhel po dobré práci Bobrovského a trefil vnější část tyče.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:15
    Domácí drží puk a neriskují otevření hry.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 2. Guentzel (Rust, E. Karlsson), 60. Malkin (Crosby, Rust) – 5. Rodrigues (Ekman-Larsson, Bennett), 32. Reinhart (M. Tkachuk, Ekman-Larsson), rozh. náj. Reinhart