NY Rangers – Vegas 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Florida 2:3 (1:2 po s.n.) | Colorado – Los Angeles 5:1 (kon.)
Seattle – St. Louis 3:4 (po pr.) | Philadelphia – Boston 2:6 (kon.) | Dallas – Washington 5:4 (po pr.)
San Jose – Buffalo 2:5 (kon.) | Edmonton – Nashville 4:1 (kon.)
Seattle Kraken
3:4 (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
St. Louis Blues
Sobota 27.01.2024, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Přeji všem hezký víkend a mějte se fajn. (06:52:19)

3. Brian Dumoulin (SEA) 1+0

Utkání nakonec ovládlo St. Louis, které bere bod navíc. V prodloužení se dlouho nic nedělo a čekalo se na nějakou šanci. V 62. minutě mohl rozhodnout Thomas, ale jeho pokus z mezikruží zblokoval Gourde. V 63. minutě měl největší šanci Seattlu v prodloužení Tatar, jehož ránu z mezikruží vyrazil Binnington. Blues rozhodli o vítězství 90 sekund před koncem prodloužení, když Schenn z levého kruhu našel v mezikruží Bučněviče, který se trefil do odkryté brány a svou druhou trefou v utkání rozhodl o zisku druhého bodu pro hostující celek.

63:30 Pavel BUČNĚVIČ - 3:4

63:30
    3/3
    St. Louis právě vstřelilo branku! Je rozhodnuto! St. Louis nakonec vítězí, o což se postaral PAVEL BUČNĚVIČ, který dostal přesnou nahrávku do mezikruží z levého kruhu od Schenna a přesnou střelou trefil odkrytou branku Daccorda. Asistence: Brayden Schenn.
    Bučněvič P., Schenn B., Perunovich S.
    Larsson A., Schwartz J., Wennberg A.

62:19
    Na druhé straně mohl rozhodnout Tatar, ale jeho střelu z mezikruží vyrazil Binnington.

61:58
    Thomasovu ránu z mezikruží zablokoval Gourde.

61:35
    Dunnova rána z levého kruhu skončila zákrokem Binningtona, který jeho pokus vyrazil do ochranné sítě, a tak se vhazuje před jeho brankou.

60:48
    Ofsajd St. Louis. Vhazovat se bude ve středním pásmu. Na první šanci v prodloužení se zatím čeká.

60:01

Ve třetí třetině jsme viděli pouze jedinou branku, kterou dal ve 42. minutě Bučněvič, jenž dostal nahrávku zpoza brány od Thomase a z levého kruhu zamířil přesně za Daccordova záda. Oba týmy měly spoustu dalších příležitostí, ale oba brankáři už žádný další gól nepustili, a tak nás čeká prodloužení, případně nájezdy.

60:00

58:27
    Kyrou rychle obrátil hru a dostal se spíše k takovému nahození, které bez problémů vyrazil mimo Daccord.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:27
    Po Binningtonově zákroku se vhazuje před jeho brankou.

56:51
    Gourde se po kontaktu s Paraykem ocitl na ledové ploše a vypadalo to na faul, ale vylučovat se nebude, což domácí příznivci nesou velmi nelibě.

56:25
    Střelu Kyroua ze slotu zablokoval Wennberg.

55:52
    Kessel u mantinelu čistě trefil jednoho ze svých soupeřů.

Mateo

Branky a nahrávky: 11. Dumoulin (Larsson, Schwartz), 24. Bjorkstrand (Wennberg, McCann), 27. Tolvanen (Gourde, Bjorkstrand) – 8. Sundqvist (B. Schenn, Krug), 36. Thomas (Perunovich, Bučněvič), 42. Bučněvič (Thomas), 64. Bučněvič (B. Schenn)

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle, McCann, Tatar – Burakovsky, Wennberg, Schwartz – Bjorkstrand, Gourde, Tolvanen – B. Tanev, Beniers, Kartye.
    Trenér: David Hakstol

St. Louis Blues: Binnington (Hofer) – Parayko, Leddy, Kessel, Krug, Perunovich, Scandella – Kyrou, Thomas, Bučněvič – Neighbours, B. Schenn, Saad – N. Walker, Hayes, Toropčenko – Blais, Sundqvist, Alexandrov.
    Trenér: Drew Bannister

Rozhodčí: Markovic, Pollock – Murchison, Shewchyk