San Jose – Buffalo 2:5 (kon.) | Edmonton – Nashville 4:1 (kon.) | Winnipeg – Toronto 2:4 (kon.)
Carolina – Arizona 3:1 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 2:7 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 3:2 (po pr.)
Tampa – New Jersey 6:3 (kon.) | NY Islanders – Florida 2:3 (po pr.) | Detroit – Vegas 5:2 (kon.)
Minnesota – Anaheim 2:3 (kon.) | Vancouver – Columbus 5:4 (po pr.) | Calgary – Chicago 1:0 (kon.)

Dnešní utkání sledovalo 18 718 diváků.

Hokejisté Caroliny nakonec byli za svou velkou aktivitu a snahu zápas rozhodnout odměněni. Díky dvěma zásahům v poslední minutě poráží Arizonu 3:1!

Hosté po první třetině vedli po gólu Logana Cooleyho. Od druhé části měli Canes velkou převahu a ve 28. minutě srovnal v přesilovce Martin Nečas. Jinak exceloval brankář Coyotes Connor Ingram, který svůj tým držel nad vodou a už to vypadalo, že utkání dotáhne do prodloužení. To přeci jen odmítl 36 sekund před koncem Dmitrij Orlov, který z úhlu vymetl vikýř. Hned po buly ve středovém kruhu pak domácí opět zamířily dopředu a výhru Hurikánů potvrdil z dorážky Jesper Fast.

59:37 Jesper FAST - 3:1

59:37
    5/5
    Carolina právě vstřelila branku!
    Gól platí a Canes tak určitě zvítězí! Hned po buly ve středovém kruhu vyrazili domácí s pukem dopředu. Z pravé strany vystřelil Seth Jarvis. Ingram kotouč vyrazil do vzduchu, odkud ho JESPER FAST usměrnil za jeho záda asi rukou. Rozhodčí situaci konzultovali s videocentrálou, gól ale nakonec uznali – 3:1. Asistence: Seth Jarvis a Jordan Staal.
    Fast J., Jarvis S., Staal J., Pesce B., Skjei B.
    Schmaltz N., Keller C., Kerfoot A., Durzi S., Maccelli M.

59:37
    Domácí přidali další gól, ale ještě se to bude řešit u videa. Jesper Fast totiž usměrnil kotouč za Ingrama zřejmě rukavicí.
    59:24 Dmitrij ORLOV - 2:1

59:24
    5/5
    Domácí dost možná rozhodují zápas gólem 35,9 sekundy před koncem! Chirurgicky přesnou střelou se o to postaral DMITRIJ ORLOV. Ten z levé strany střílel už z velmi ostrého úhlu. Dokázal ale pověsit kotouč do vzdálenějšího horního růžku a ještě odrazem o brankovou konstrukci – 2:1. Asistence: Jack Drury a Jalen Chatfield.
    Orlov D., Chatfield J., Drury J., Bunting M., Nečas M.
    Välimäki J., Kesselring M., Guenther D., Kerfoot A., Zucker J.

59:11
    Zakázané uvolnění hostí.

59:01
    A rozběhla se závěrečná minuta normální hrací doby.

58:01
    Dvě minuty do konce třetí třetiny. Stále více visí ve vzduchu prodloužení.

57:04
    Je tomu tak. Arizona je v plném počtu.

56:49
    Puk nyní skončil na střídačce Arizony. Vypadá to, že hosté oslabení ustojí.

56:38
    Hosté vyhráli buly a vyhodili.

56:30
    Od modré střílel Brent Burns. Výborný Ingram přerušuje hru zákrokem lapačkou.

56:12
    Seth Jarvis si zleva vytáhl puk před branku. Prostor mezi betony Ingrama nenašel!

55:40
    Rána Sebastiana Aha trefila před brankou clonícího spoluhráče Setha Jarvise. Ten pak stihl ještě zakončit, ale jen do Ingrama.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 28. Nečas (Jarvis, Burns), 60. Orlov (Drury, Chatfield), 60. Fast (Jarvis, J. Staal) – 15. L. Cooley (Guenther, Moser)

Carolina Hurricanes: Raanta (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Teräväinen, S. Aho II (A), Bunting – Nečas, Drury, Noesen – Jarvis, J. Staal (C), Martinook – Fast, Kotkaniemi, Lemieux.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Durzi, Moser, J. Brown, Välimäki, Kesselring, Söderström – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Schmaltz (A), McBain, Keller (A) – Kerfoot, Zucker, Carcone – Guenther, L. Cooley, O'Brien.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: L'Ecuyer, Sandlak – Fournier, Kelly

Diváci: 18 718