Akademici Plzeň – Black Dogs Budweis 5:3 (kon.) | HC MUNI – Riders Univerzita Pardubice 5:1 (kon.)
HC MUNI
5:1 (2:0, 0:0, 3:1)
Riders Univerzita Pardubice
Středa 31.01.2024, 19:30 • Hokejové haly dětí a mládeže, Brno • Univerzitní liga ledního hokeje • 13. kolo

Hokejisté Masarykovy Univerzity byli v úvodu jasně lepším týmem a vypracovali si v první třetině dvougólové vedení. Oslabené Pardubice postupem času vyrovnaly hru a v 52. minutě se dostaly na dostřel jediné branky. Závěr ale patřil domácím favoritům, kteří třemi slepenými zásahy odskočili na konečných 5:1. Hattrickem se blýskl Jan Hasoň. Brňané si vítězstvím polepšili na páté místo tabulky. Východočeši jsou nadále osmí. (21:48:46)

59:18 Tadeáš JAKUBEC - 5:1

59:18
    Masarykova univerzita právě vstřelila branku!
    TADEÁŠ JAKUBEC se v útočném pásmu natáhl pro sražený puk. Zachytil ho před modrou čárou a z otočky mířil přesně do odkrytého pardubického zařízení. Bez asistence.

58:57
    Petr Koval zastavil betony nahození od levého mantinelu. Touš následně rychle ukryl pod rukavicí.

58:43
    Hra je přerušena. Hostující trenér Martin Šejba si vyžádal oddechový čas. Jeho svěřenci po něm budou mít vhazování v útočném pásmu.

58:35
    Tak přeci jen to ještě Pardubice zkoušejí bez brankáře v šesti hráčích!
    58:17 Jan HASOŇ - 4:1

58:17
    Dost možná k němu vůbec nedojde! JAN HASOŇ totiž kompletuje hattrick poté, co se k němu od zadního mantinelu odrazilo tečované nahození od modré čáry. Novotný se opět nestačil přemístit. Bez asistence.

57:32
    V závěru početní nevýhody ještě jedno vyhození HC MUNI. Dvě a půl minuty před koncem trvá dvougólový náskok domácího celku. Uvidíme, kdy se hosté odhodlají ke hře bez brankáře.

57:03
    Pokračuje přesilovka Pardubic, ta ale není vůbec povedená. Masarykova Univerzita v krátkém sledu hned třikrát vyhodila puk k protější brance.

55:48
    Nahození od modré čáry bylo před Kovalem tečováno. Puk mu naštěstí pro domácí doskákal do lapačky.

55:32
    Radim Prokopec – 2 min., nedovolené bránění.
    54:33 Jan HASOŇ - 3:1

54:33
    Je to zase o dva góly! Tomaníkova přihrávka z pravé strany propadla na zadní tyč k JANU HASOŇOVI a ten zakončením bez přípravy pokořil bezmocného Novotného. Asistence: Pavel Tomaník a Tadeáš Jakubec.

54:12
    Jakubcova rána zápěstím byla sražena vedle branky. Domácím se následně ani natřikrát nepovedlo dorazit.

53:24
    Jiří Novotný si v oslabení pohlídal střelu od pravého mantinelu. Hra je přerušena.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 3. Edl (Hasoň), 20. Hasoň (Edl), 55. Hasoň (Tomaník, Jakubec), 59. Hasoň, 60. Jakubec – 52. Kopecký (Vacek)

HC MUNI: Koval (Šembera) – Gonos, Kučera (C), Prokopec, Bazala, Bláha, Šucha, Řehák – Morev, Tomaník, Drlík, Gergel, Jakubec (A), Sedláček, Staněk, Edl, Hasoň, Malenovský
    Trenér: Jiří Čtvrtníček

Riders Univerzita Pardubice: Novotný (Kukeně) – Kopecký, Vacek, Frühbauer, Pražák (C) – Maťátko (A), Hrůša, Vinkler, Šrámek, Skála, Ladman, Voldán, Štohanzl, Skryp
    Trenér: Martin Šejba

Rozhodčí: Hort – Zídek, Vašíček