Česko – USA 0:4 (kon.)
Česko
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
USA
Středa 31.01.2024, 12:00 • Gangwon (Jižní Korea) • Olympijské hry mládeže • Finále

To je z utkání vše, děkujeme za pozornost a přejeme pěkný zbytek dne. (13:43:14)

Finálový zápas v daleké Jižní Koreji sledovalo na stadionu 4646 diváků!

Sportovní gratulace od českých reprezentantů nyní přijímají už i hráči USA.

Český tým stále sklesle sedí na ledě, zatímco se soupeř raduje. Trenéři českého týmu mezitím gratulují svým sokům na střídačce.

Americká radost na ledě! Vzduchem létají helmy, rukavice i hokejky! Finále mládežnických olympijských her zvládli lépe hráči USA, kteří porazili český tým 4:0 a oplatili mu porážku ze základní skupiny. Český tým je samozřejmě teď velmi smutný, ale stříbrné medaile jsou skvělý úspěch!

44:35
    Puk je za českou brankou a zápas se už jen dohrává.

44:01
    Začala poslední minuta zápasu. Hráči USA jsou na střídačce na nohou a už se těší na závěrečnou sirénu.

43:59
    Tomek se alespoň pokusil o čestný úspěch, Wendt ale jeho pokus chytá. Následuje buly po jeho pravici.
    43:25 TORRE - 0:4

43:25
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Bohužel pro český celek je definitivně hotovo! V přesilové hře dává čtvrtý gól amerického výběru ZANE TORRE. Asistence: Berchild a Hurlbert.

42:40
    Vyloučení v týmu Česko:
    Novák – 2 min., napadení. Sen o zlatu je pryč. Novák je vyloučen na minutu a půl a to znamená definitivní konec nadějí.

42:30
    Branka českého celku je prázdná a na ledě tak je šest hráčů v poli!

42:02
    Běží třiačtyřicátá minuta zápasu, Český celek je v útoku a kombinuje.

41:25
    Přes tři a půl minuty má česká reprezentace čas na tři góly. Hraje se ale nyní před Láryšem.

40:52
    Češi se samozřejmě nevzdávají a pokouší se ještě o zázrak.
    40:09 BERCHILD - 0:3

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 9. Berchild (Francisko, Torre), 22. Hurlbert (Stuart), 41. Berchild (Trottier, Hurlbert), 44. Torre (Berchild, Hurlbert)

Česko: Láryš (Poletín) – Kachlíř, Vaněček, Nedorost, Ruml (K), Reisnecker (A), Daněk – Novák (A), Tomek, Katolický – Hanyš, Huk, Bělohorský – Weiss, Sekanina, Klaus
    Trenér: Milan Razým

USA: Wendt (Weeks) – Francisko, Barnett, Marthaler, Lutner, Schairer, Martyniuk – Hurlbert, Berchild (A), Trottier (K) – Bumgarner, Thornborough, Stuart – Gordon-Carrol, Torre, Garcia (A)
    Trenér: Joe Bonnet

Rozhodčí: Ankersen (Dánsko), Boudreau – Gibbs (oba Kanada), Thuma (Česko)