Boston – Vancouver 4:0 (kon.) | Florida – Washington 4:2 (kon.) | New Jersey – Calgary 3:5 (kon.)
Philadelphia – Winnipeg 4:1 (kon.) | NY Islanders – Tampa 6:2 (kon.) | Carolina – Colorado 5:2 (kon.)
Arizona – Vegas 2:3 (kon.)
Carolina Hurricanes
5:2 (3:2, 1:0, 1:0)
Colorado Avalanche
Pátek 09.02.2024, 02:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný den a všem Apolenám vše nejlepší k svátku! (04:09:25)

3. Michael Bunting (CAR) 1+0

O osudu dnešního utkání se rozhodlo už v úvodní třetině, a to zásluhou jednoho konkrétního muže. Martin Nečas nastřílel čistý hattrick, což se mu povedlo poprvé v kariéře. Colorado sice dvěma slepenými ještě před první pauzou snížilo na rozdíl jediného gólu, jenže ve druhé třetině na to nedokázalo navázat. Naopak Carolina zvýšila náskok přesilovkovou trefou a v poslední části své vedení velmi svědomitě bránila. V poslední sekundě se ještě skóre upravilo technickým gólem Setha Jarvise. Zajímavostí na straně Caroliny je také fakt, že gólmana Pjotra Kočetkova po hrubé chybě ze 20. minuty nahradil ve druhé třetině Antti Raanta, jenže pak cítil nějaké zranění. Do třetí třetiny se tedy mezi tři tyče vrátil Kočetkov, který několika dobrými zákroky pomohl týmu udržení vedení.

Utkání v PNC Arena sledovalo 18 720 diváků.

59:58
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
    Brendan Lemieux – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
    Anthony DeAngelo – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.
    59:06 Seth JARVIS - 5:2

59:06
    5/5
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hurikáni se nakonec přeci jen osvobodili, na útočné modré převzal puk SETH JARVIS a chtěl ho dovézt do prázdné branky. Před ní ho seknul Mikko Rantanen, ale místo vyloučení je uznán technický gól. Asistence: Teuvo Teräväinen a Sebastian Aho.
    Jarvis S., Burns B., Aho S. II, Slavin J., Teräväinen T.
    Toews D., Parise Z., Johansen R., Wood M., MacKinnon N.

58:27
    Nyní se naopak několikrát domácím nepodařilo dostat puk z pásma, MacKinnonovo tečované nahození poté nadělalo Kočetkovovi velké problémy.

57:29
    Canes vybojovali kotouč a zvládají ho poslat do bezpečí tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

57:19
    Colorado si bere oddechový čas.

56:21
    Hostující trenér Jared Bednar již nečeká a odvolává gólmana. Colorado to zkusí v šesti.

55:41
    Miles Wood byl sám na levé straně, čekal až mu napravo najede spoluhráč. Nakonec sám vypálil a Kočetkov puk neudržel. Se štěstím ho ale odehrál jeden z obránců Caroliny.

54:20
    Jorda Staal hned po návratu z trestné lavice dostal dlouhý pas na útočnou modrou, bylo to však příliš prudké, takže puk nezpracoval.

54:16
    Carolina hraje v plném počtu.

53:40
    Colorado se opět nemůže usadit v útočném pásmu, zatím z této přesilovky nic nemá.

52:58
    Sebastian Aho vypíchl soupeři puk a hnal se za ním do úniku. Měl to ale daleko, a tak Georgijev vyjel a odehrál ho se štěstím ještě před domácím útočníkem.

52:22
    Buly vyhrané ve prospěch Caroliny znamená okamžité poslání puku směrem k Alexandaru Georgijevovi.

52:16
    Jordan Staal – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

51:31
    Trochu zbrklá rozehrávka Hurikánů teď končí zakázaným uvolněním. Colorado se každopádně již několik minut k ničemu nedostalo.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 2. Nečas (Skjei, J. Staal), 7. Nečas (Burns, Teräväinen), 17. Nečas (Teräväinen, Slavin), 33. Bunting (Teräväinen, Burns), 60. Jarvis (Teräväinen, S. Aho II) – 20. Parise (L. O'Connor, Girard), 20. Girard (Cogliano)

Carolina Hurricanes: Kočetkov (21. Raanta) – Burns, Slavin (A), Orlov, Skjei, DeAngelo, Chatfield – Jarvis, S. Aho II (A), Teräväinen – Nečas, Kotkaniemi, Bunting – Fast, J. Staal (C), Martinook – Noesen, Drury, Lemieux.
    Trenér: Rod Brind'amour.

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, J. Johnson, Byram – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – L. O'Connor, Colton, Drouin – Parise, R. Johansen, Wood – Kiviranta, F. Olofsson, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: South, McIsaac – Tobias, Daisy.

Diváci: 18 720.