Minnesota – Pittsburgh 3:2 (kon.) | Chicago – NY Rangers 3:4 (po pr.) | Anaheim – Edmonton 3:5 (kon.)
Buffalo – St. Louis 1:3 (kon.) | Detroit – Vancouver 4:3 (po pr.) | Montreal – Dallas 2:3 (kon.)
NY Islanders – Calgary 2:5 (kon.) | Boston – Washington 0:3 (kon.)
Montreal Canadiens
2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
Dallas Stars
Sobota 10.02.2024, 19:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Je za námi utkání mezi Montrealem a Dallasem. Góly jsme dnes viděli pouze ve druhé třetině, ve které ovšem padlo hned pět branek! Do vedení se dostali domácí, jenže Dallas předvedl velký obrat. Dvě branky dnes zapsal Tyler Seguin, jenž byl tedy hlavním hrdinou večera. Hvězdy vyhrály poměrem 3:2 a připsaly si cenné dva body.

Z mé strany je to dnes vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (21:53:33)

Statistika
    Střely na bránu: 20 – 38 | Přesilová hra: 0/4 – 0/6 | Trestné minuty: 12 – 8

Samuel Montembeault (MTL) – 35 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,1 %, odchytal 58:26
    Jake Oettinger (DAL) – 18 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 1+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:30

1. Tyler Seguin (DAL) – 2+0
    2. Nick Suzuki (MTL) – 1+1
    3. Mason Marchment (DAL) – 0+2

59:40
    Esa Lindell dostal po mantinelu kotouč do středního pásma. Vypadá to, že to pro Dallas dopadne dobře.

59:12
    Domácí sami sebe dostali pryč z útočného pásma. Dallas se opět zatahuje.

58:56
    Oddechový čas pro tým Montreal Canadiens.

58:50
    Jayden Struble si přebral kotouč, ale moc času už nemá. Nyní alespoň zabránil skórování do prázdné klece.

58:29
    Domácí už hrají bez brankáře. Nyní drží kotouč v útočném pásmu.

58:04
    Craig Smith pošetřil pár vteřin a míří na střídačku. Před námi jsou poslední dvě minuty třetí periody.

57:50

57:24
    Montreal je v tomto oslabení hodně aktivní. Už za pár desítek vteřin naskočí Evans zpět na led.

56:58
    Další velká šance, kterou měl Joel Armia! Sám před gólmanem ale přestřelil.

55:53
    Dallas si už přihrává v útočném pásmu. Dostáváme se do třetí minuty jeho dlouhé přesilovky.

55:19
    Duchene na druhé straně kluziště pálil z první od modré čáry. Samuel Montembeault zasáhl.

54:56
    Nick Suzuki se vydal v početní nevýhodě do útočného pásma, přihrávku ale nepředal.

54:06
    V oslabení se Montreal dostal do další velké šance! V přečíslení posunul Brandon Gignac kotouč na Michaela Mathesona, který šel do bekhendového blafáku. Ten ale přečetl Jake Oettinger.

53:50
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
    Jake Evans – 2+2, vysoká hůl.

53:49
    Armia se dostal před bránu a z otočky poslal puk proti hokejce Evanse, který těsně minul. Montreal byl blízko k tomu, aby srovnal.

53:14
    Hvězdy se nyní usadily v útočném pásmu, kde se snaží něco kloudného vymyslet.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 21. Suzuki (Caufield, Matheson), 39. Slafkovský (Suzuki, Matheson) – 24. Harley (Hintz, J. Robertson), 25. Seguin (Duchene, Marchment), 38. Seguin (Duchene, Marchment)

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Guhle, Matheson (A), Savard (A), Struble, Kovacevic, Xhekaj – Slafkovský, Suzuki (C), Caufield – Armia, Newhook, Harvey-Pinard – Jos. Anderson, J. Evans, Pearson – Ylönen, Gignac, Pezzetta.
    Trenér: Martin St. Louis

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen (A), Harley, Lundkvist, R. Suter, Hakanpää, Lindell – W. Johnston, Benn (C), Dadonov – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Seguin, Duchene, Marchment – Cr. Smith, Steel, Dellandrea.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Rehman, Lambert – Baker, Gawryletz

Diváci: 21 105