Švýcarsko – USA 2:3 (kon.) | Česko – Švédsko 6:5 (3:2 po s.n.)
Švýcarsko
2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
USA
Sobota 10.02.2024, 14:00 • RT TORAX ARENA • Turnaj pěti (U17)

A to je prozatím vše, hned v 18:00 ale začíná souboj domácích Čechů se Švédy. Do té doby ale na shledanou! (16:11:03)

Nejlepší hráči zápasu:

Švýcarsko - #20 Florian Schenk (1+1)
    Spojené státy Americké - #46 Cole McKinney (1+1)

Ve třetí třetině vyvěrala na povrch dominance hráčů USA. Vyhrávali skoro všechny souboje, neztráceli puky, byli schopni zamknout Švýcary na několik dlouhých minut v útočném pásmu a vytvářet si skutečně nebezpečné šance. Rozhodující gól zápasu obstaral Cullen Potter, po dorážce za Birchlerova záda. Zápas tedy končí vítězstvím USA, 2:3.

59:06
    Američané sice jsou v útočném pásmu, ale očividně již chtějí jen držet puk na hokejkách až do konce.

58:43
    Oddechový čas pro tým Švýcarsko.

58:43
    Vyloučení v týmu Švýcarsko:
    Peter – 2 min., sevření puku rukou.

57:56
    O'Neill to zkoušel z pravého kruhu, Birchler zasáhl vyrážečkou.

57:15
    Barnett se po skvělé stahovačce dostává do střely, Birchler si s ní ale věděl rady.

56:03
    Slibně vypadající akci Švýcarů zastavil offside.

55:24
    Nik Lehmann a Dorian Moret kombinují ve vlastním pásmu.
    52:25 POTTER - 2:3

52:25
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Fondrkova přihrávka přes pásmo byla ztečována švýcarským obráncem, puk se tak odrazil k bráně, kde se jej podařilo dorazit do sítě CULLENU POTTEROVI. Asistence: Charlie Trethewey a Conrad Fondrk.

51:04
    Nik Lehmann a Elia Pedrotti rozehrávají z obranného pásma Švýcarů.

50:14
    Nahozený puk se rozhodl Birchler přikrýt, a tak se bude vhazovat.

49:13
    Nahozený kotouč na bránu se rozhodl Slavick rozehrát, posunul ho ale jen k Lucienu Lehmannovi, který ale obrovskou šanci nevyužil.

48:44
    Mundy vyváží puk z obranného pásma a osvobozuje Švýcary.

48:12
    Američané teď drží Švýcary již několik minut pod neskutečným tlakem, k další střele se teď dostal obránce Amico.

47:33
    Murtaghovu střelu od modré Birchler vyrazil do rohu.

Matěj Juřík

Branky a nahrávky: 14. Schenk (Peter, Steiner), 21. Rohr (Schenk) – 36. Hafele (McKinney, Amico), 38. McKinney (Gallant), 53. Potter (Trethewey, Fondrk)

Švýcarsko: Birchler (Gerber) – Pedrotti, Lehmann N., Moret, Vouardoux, Heyer, van Der Kaaij, Cuesta, Haas – Etter, Lehmann L., Dandois – Peter, Schenk, Steiner – Von Rohr, Kneubühler, Halser – Mundy, Wagner, Aeschlimann
    Trenér: Fabio Schumacher

USA: Slavick (Boettiger) – Barnett, Kuehne, Schock, Trethewey, Bracco, Amico, Phillips, Lindberg – Gallant, McKinney, Belle – Potter, Fondrk, Mooney – Murtagh, O'Neill, Kvasnicka – Stuart, Horcoff, Hafele
    Trenér: Greg Moore

Rozhodčí: Mejzlík – Veselý, Augusta