Boston – Washington 0:3 (kon.) | Florida – Colorado 4:0 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 2:1 (kon.)
Carolina – New Jersey 1:0 (po pr.) | Columbus – Tampa 2:4 (kon.) | Ottawa – Toronto 5:3 (kon.)
Philadelphia – Seattle 3:2 (kon.) | Nashville – Arizona 5:4 (po pr.) | Los Angeles – Edmonton 4:0 (kon.)
Montreal – St. Louis 2:7 (kon.) | Washington – Vancouver 2:3 (po pr.)
Carolina Hurricanes
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
New Jersey Devils
Neděle 11.02.2024, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji krásnou neděli a všem Boženám vše nejlepší k svátku! (04:05:35)

3. Brady Skjei (CAR) 0+0

Dnešnímu sveřepému boji vládli gólmani, kteří po 60 minut byli zkrátka neprůstřelní. Ani prodloužení zprvu nepřinášelo takovou přehlídku obrovských šancí, jako tomu často bývá, a tak už se zdálo, že se půjde do samostatných nájezdů. Tomu však nakonec zabránil Sebastian Aho, který ze vzduchu nekompromisně dorazil střelu Martina Nečase, a přiřknul tak druhý bod domácí Carolině. I když by se dalo říct Hartfordu, protože šlo o tematický večer, který Canes odehráli právě v barvách svého předchůdce Hartford Whalers.

Dnešní utkání v PNC Arena sledovalo 18 997 diváků.

63:40 Sebastian AHO - 1:0

63:40
    3/3
    Carolina právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Martin Nečas si v rychlosti navedl puk zleva na osu hřiště, odkud tvrdě vypálil zápěstím. Vaněček střelu vyrazil nad sebe a projíždějící SEBASTIAN AHO baseballově dorazil kotouč do odkryté klece. Chviličku se řešilo, zda nešlo o zásah vysokou holí, nicméně bylo to v pořádku. Asistence: Martin Nečas a Jaccob Slavin.
    Aho S. II, Nečas M., Slavin J.
    Hischier N., Hughes L., Bratt J.

63:00
    Následně dostal opět Toffoli nabito od Hughese, tentokrát předvedl domácí gólman snad ještě lepší žákrok.

62:48
    Po chybě Burnse se sám na branku řítil Toffoli, ale Kočetkov ho skvěle vychytal.

62:14
    Jack Hughes u útočné modré nic kreativního nevymyslel, puk mají opět domácí.

61:35
    Sebastian Aho chtěl zadovkou v útočném pásmu předat puk Bradymu Skjeiovi, jeden z hostujících hráčů jim ho ale vypíchl.

61:16
    Přihrávka do středního pásma na Svečnikova ovšem nebyla vůbec přesná, je z toho dokonce zakázané uvolnění Caroliny.

61:05
    Ani hosté ale puk neudrželi dlouho, už se zase rozjíždějí domácí.

60:45
    Nečas si v útočné třetině předal kotouč s Ahem, následně je ale okradl Luke Hughes.

60:16
    Vhazování vyhrávají domácí, kteří budou začínat z vlastního pásma.

60:01

Velmi vyrovnaných 60 minut přineslo především tvrdé osobní souboje a jisté výkony gólmanů. Celkově se hrálo ve vysokém tempu a na obou stranách byly k vidění nějaké šance, ale minimum opravdu vyložených. Spravedlivě tedy oba týmy získají bod, nyní se dozvíme, kdo vybojuje body oba.