Boston – Washington 0:3 (kon.) | Florida – Colorado 4:0 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 2:1 (kon.)
Carolina – New Jersey 1:0 (po pr.) | Columbus – Tampa 2:4 (kon.) | Ottawa – Toronto 5:3 (kon.)
Philadelphia – Seattle 3:2 (kon.) | Nashville – Arizona 5:4 (po pr.) | Los Angeles – Edmonton 4:0 (kon.)
Montreal – St. Louis 2:7 (kon.) | Washington – Vancouver 2:3 (po pr.)
Philadelphia Flyers
3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Seattle Kraken
Neděle 11.02.2024, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Utkání je u konce a domácí celek jej dotlačil k výhře a dvěma bodům. Vstup do třetí třetiny ale měli lepší hosté, ti hned v první minutě srovnali krok po tečované střele Jareda McCanna, jenže už ve 46. minutě přišla odpověď Philadelhie. Po vyhraném buly vystřelil od modré čáry Sanheim a Sean Couturier skvěle tečoval mimo Daccordův dosah. Domácí se pak hlavně soustředili na bránění těsného náskoku a když na obou stranách zůstalo nevyužito několik šancí, skončil zápas výsledkem 3:2. Philadelphia je po této výhře na třetím místě Metropolitní divize se 62 body, Seattlu patŕí v Pacifické divizi šesté místo s 52 body.

Philadelphia se v dalším utkání představí v úterý od 1:00 doma proti Arizoně, Seattle bude ve stejný den a ve stejný čas bojovat na ledě New Jersey.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se busu těšit na shledanou. (04:09:16)

60:00
    Laughton si volný puk dojel a doklepl jej do branky, čas už ale vypršel, takže gól nebyl uznán.

59:52
    McCannova střela z levé strany skončila vedle, domácí pak dostali hru do středního pásma.

59:18
    Tippett se pokusil o bekhendové zakončení vysokým obloučkem, skončilo to sice vedle branky, ale zakázané uvolnění se nepískalo.

59:10
    Hostující tým si před vhazováním bere oddechový čas.

59:10
    Další zakázané uvolnění Philadelphie.

59:03
    Bjorkstandovo nahození od modré srazil Tippett, puk skončil mimo brankoviště domácích.

58:58
    Couturier jen vyhodil po mantinelu a zavinil tak zakázané uvolnění.

58:16
    Daccord je na střídačce, začíná power-play seattlu.

58:16
    Burakovskyho rána od modré čáry byla sražena, i tento puk skončil mimo ledovou plochu.

57:32
    Tatarovi nevyšla rozehrávka na levé křídlo, domácí opět jen poslali puk k Daccordově brance.

57:02
    Sražený puk do ochranné sítě po souboji u mantinelu. Vhazovat se bude po Petersenově levici.

56:29
    Sanheim vyvezl puk přes červenou čáru a poté jen nahodil do útočného pásma.

55:28
    Foerster vybojoval puk, natlačil se před branku, ale kličku už nedotáhl. Daccord zvládl jeho zakončení vytlačit mimo brankoviště.

54:57
    Couturier si najížděl na příhru z rohu, těsné před nápřahem mu ale jeden z obránců puk srazil.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 5. Laughton (York, Frost), 19. Poehling (Hathaway, Seeler), 46. Couturier (Sanheim, Konecny) – 18. Tatar (Dunn, Larsson), 41. McCann (Wennberg, Dunn)

Philadelphia Flyers: Petersen (Ersson) – Drysdale, York, Ristolainen, Sanheim, Se. Walker, Seeler – Konecny, Couturier, Tippett – Atkinson, Frost, Farabee – N. Cates, Poehling, Foerster – Hathaway, Laughton (A), Deslauriers.
    Trenér: John Tortorella

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Dumoulin, R. Evans – Eberle, Beniers, Tatar – McCann, Wennberg, Schwartz (A) – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Burakovsky, Yamamoto, B. Tanev.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Hebert, Schrader – Galloway, Kelly

Diváci: 18 926