Boston – Washington 0:3 (kon.) | Florida – Colorado 4:0 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 2:1 (kon.)
Carolina – New Jersey 1:0 (po pr.) | Columbus – Tampa 2:4 (kon.) | Ottawa – Toronto 5:3 (kon.)
Philadelphia – Seattle 3:2 (kon.) | Nashville – Arizona 5:4 (po pr.) | Los Angeles – Edmonton 4:0 (kon.)
Montreal – St. Louis 2:7 (kon.) | Washington – Vancouver 2:3 (po pr.)

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 24:20
    Filip Hronek (VAN) – 0+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 25:52

1. JT Miller (VAN) 1+0
    2. Thatcher Demko (VAN) 31 zákroků
    3. Conor Garland (VAN) 1+0 (22:22:28)

Když už to vypadalo, že utkání se bude rozhodovat v nájezdech, přišla obrovská hrubka McMichaela, jenž přihrál Carlsonovi na paty bruslí, a dokonale toho využil JT Miller, který ránou z pravého kruhu rozhodl o vítězství Vancouveru 3:2 po prodloužení.

64:55 J. T. Miller - 2:3

64:55
    3/3
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hrubka domácích, kteří zblokovali střelu Petterssona a mohli puk vyvézt z pásma. Jenže McMichael přihrál od zadního hrazení tak nešikovně, že Carlson kotouč nezachytil. Naopak se k němu dostal JT MILLER, jenž neváhal, vypálil a prostřelil Kuempera pět sekund před koncem prodloužení! Bez asistence.
    Miller J., Pettersson E., Hughes Q.
    Strome D., McMichael C., Carlson J.

64:34
    U mantinelu se do sebe ostře pustili Carlson a Suter. Rozhodčí přerušili hru, vylučovat ale nebudou.

64:17
    Hra je přerušena v pásmu Vancouveru. Carlsonovu střelu vyrazil Demko až do ochranné sítě.

63:48
    Hughes zavezl puk do útočného pásma a z levého kruhu centroval před brankoviště, kam si sjížděl Garland. Kuemper jej okradl o vítězný gól svým betonem.

62:57
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. McMichael se po levém křídle prodral až k brance soupeře, avšak trefil jen vnější část brankové konstrukce.

61:40
    Carlson si sjel až na levou stranu brankoviště, odkud chtěl protečovat puk na branku, ale minul.

60:47
    McMichael se snažil dostat do brejku, ale neměl dostatečnou rychlost, tak musel vystřelit už zpoza kruhů. Demko sráží do strany.

60:33
    Lindholmova střela z pravého kruhu šla vedle brankoviště.

60:01

60:00

59:59
    Kuemper má kotouč ve své lapačce. Vancouver už nemá čas ani na jednu střelu, i kdyby šla hned z buly. Půjde se do prodloužení.

59:34
    Joshua při přebruslení do útočného pásma neudržel rovnováhu a hodně nepříjemně spadl. Canucks jsou ale v útočné třetině.

58:57

58:48
    Hostům se nepovedl návrat do útočného pásma, opět přichází o puk.

58:09
    Dělovka Petterssona neprošla skrz mezikruží. Domácí po zblokované střele opět vyhazují.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 2. Dowd (Aube-Kubel, Sandin), 28. Ovečkin (D. Strome, Oshie) – 12. Garland (Juulsen), 29. Höglander (E. Pettersson, Q. Hughes), 65. J. Miller

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Fehérváry, Carlson (A), Sandin, Jensen, Edmundson, Bear – Ovečkin (C), D. Strome, Oshie – Pacioretty, Sgarbossa, Wilson (A) – Protas, McMichael, Mantha – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.
    Trenér: Spencer Carbery

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Cole, T. Myers, Friedman, Juulsen – Höglander, E. Pettersson (A), P. Suter – J. Miller (A), E. Lindholm, Boeser – Joshua, Blueger, Garland – Di Giuseppe, Aman, Michejev.
    Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Chmielewski, Nicholson – Fournier, Kovachik

Diváci: 18573