Liberec – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Sparta – Zlín 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 1:5 (kon.)
HC Litvínov – Jihlava 8:3 (kon.) | Kladno – Tábor 2:6 (kon.) | Pardubice – Plzeň 6:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Třinec 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 4:3 (kon.)
Rytíři Kladno
2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
HC Tábor
Sobota 17.02.2024, 13:30 • ČEZ stadion, Kladno • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Dorostenci Tábora zvítězili na Kladně 6:2. Lépe sice vstoupili do utkání domácí, kteří se radovali z vedoucí trefy hned ze své úvodní akce, hosté nicméně po pasivním začátku přidali a dvěma slepenými góly ještě v první třetině výsledek otočili. O výhře pak Jihočeši rozhodli zkraje druhého dějství, kdy přidali v krátkém sledu další dvě trefy. Skvělé klání odehráli mimo jiné Ondřej Slívko a Sebastian Pánek, oba se shodně dvakrát zapsali mezi střelce. Rytíři tak nedokázali navázat na včerejší triumf proti Jihlavě, zatímco Tábor se zvládl velmi rychle oklepat z debaklu 0:5 z Litvínova. (15:47:30)

59:32
    Táborskou kombinaci v útočném pásmu narušil Dominik Pytlík. Povedlo se mu vyvézt puk do středního pásma, poté zamířil na střídačku.

58:42
    Šimon Céza nabil Jiřímu Strachotovi na dělovku z levé strany. Pumelice druhého jmenovaného se stala kořistí Jiřího Webera.

58:16
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Richard Háž – 2 min., vysoká hůl.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Za současného stavu je jasné, že i celého utkání.

57:15
    Jiří Weber vyrážel v krátkém rozestupu betony dva pokusy hrané po zemi.

56:28
    Kladenská přesilová hra je u konce. Ani tentokrát příliš nebezpečná nebyla. Duel spěje rychle do svého finiše.

55:45
    Eliáš Hausner se proháčkoval k přízemní střele. Po zemi mířil z jízdy vedle pravé tyče. Pokusu navíc scházela i větší razance.

55:03
    Tábor velmi rychle vyhodil puk z obranného pásma. Kladno se ve vlastní přesilové hře provinilo zakázaným uvolněním.

54:28
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Ondřej Slívko – 2 min., podrážení.

53:06
    Jiří Strachota si za jízdy stáhnul kotouč na střelu zpoza protihráče. Jiří Weber zasahoval lapačkou. Kladno po chvíli vyhodilo na zakázané uvolnění.

51:40
    Rovněž Tábor svou přesilovou hru nevyužil. Hážův trest je u konce.

51:23
    Šimon Céza nahazoval od modré lajny kotouč do ohně před brankou. Jiří Weber máchl lapačkou a přerušil hru.

50:45
    Matyáš Pěch zahrozil při vlastním oslabení. Kladenský šikula si obhodil na pravém křídle protihráče a sjel si s pukem mezi kruhy. Zápěstím Moustafu v dobré pozici nepřekonal.

49:40
    Richard Háž – 2 min., napadení.

49:17
    Šimon Céza opouští trestnou lavici. Dlouhá kladenská přesilovka je u konce.

49:00
    Vyšší ránu Karla Müllera z mezikruží eliminoval Adam Moustafa lapačkou. Chvíli předtím lapil i pokus z pravé strany na bližší tyč.

48:23
    Kladenští se nezvládají dostat s pukem do útočného pásma. Hosté uspořili spoustu času přetahovanou o kotouč u mantinelu.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 1. D. Beran I (Rambousek, Krása), 28. Pěch – 13. Slívko (Strachota, Slabý), 14. V. Svoboda (Suchan, Slabý), 21. Suchan (S. Pánek, V. Svoboda), 23. S. Pánek (Rob. Mohyla), 29. S. Pánek (Suchan), 43. Slívko (Slabý, Bačo)

Rytíři Kladno: J. Hájek (29. Weber) – Krása (A), Borkovec, Hausner, Dörfl, O. Polášek, Müller, Háž – Pytlík (C), Kulich, D. Beran I (A) – Klempíř, Rambousek, Valuš – T. Kozák, V. Trojna, Pěch – Burger.
    Trenér: Radek Hlavatý

HC Tábor: Moustafa (Neduchal) – Rob. Mohyla, Pufr (A), Bačo, Špaček, Céza, V. Mašek, J. Šťastný – Suchan, S. Pánek (C), V. Svoboda – Slívko, Slabý, Strachota – Bartuška, Bušta, Šustík – Botka.
    Trenér: Milan Dančišin

Rozhodčí: Raška – Hnilička, Kubas