Florida – Ottawa 3:2 (po pr.) | NY Rangers – Dallas 3:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 4:5 (po pr.)
Washington – New Jersey 6:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 6:3 (kon.) | Colorado – Vancouver 3:1 (kon.)
Vegas – Nashville 3:5 (kon.) | Los Angeles – Columbus 5:1 (kon.)

3. Aaron Ekblad (FLA) 1+0 (03:49:14)

Florida sice ve třetí třetině přišla o dvoubrankové vedení, ale nakonec se přeci jen raduje z vítězství. V prodloužení rozhodl zápas svou trefou Anton Lundell, který stanovil konečné skóre na 3:2. Florida se díky tomu dostává do čela Východní konference o bod před Boston.

61:21 Anton LUNDELL - 3:2

61:21
    3/3
    Florida právě vstřelila branku!
    ANTON LUNDELL byl mimo střelecký úhel, ze strany to ale přeci jen zkusil a Korpisalo nedokázal svým ramenem jeho střelu pod horní tyč vytěsnit. Lundell dokonale využil skulinky na bližším horním růžku. Asistence: Matthew Tkachuk, Brandon Montour.
    Lundell A., Tkachuk M., Montour B.
    Tkachuk B., Pinto S., Chabot T.

61:08
    Pinto uvolnil ke střele B. Tkachuka, Bobrovskij jeho pokus vyráží.

60:46
    Verhaeghe se prokličkoval do bekhendové střely, kterou Korpisalo vyrazil lapačkou před sebe a puk ukryl mezi betony.

60:01

60:00

59:39
    Chychrun zpoza pravého kruhu minul branku Bobrovského.

59:23
    Bennett se mezi kruhy k puku neprotlačil. Ottawa vyhazuje do středního pásma.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:40
    Ani jeden z týmů teď už nechce chybovat. Rozhodovat v prodloužení je lepší, než nezískat ani jeden bod.

57:45
    Znovu je puk v ochranné síti za brankou Ottawy. Tentokrát po příliš vysokém nahození ze středního pásma.

57:06
    Několik rychlých nahrávek v pásmu Ottawy, Verhaeghemu se ale do střely z pravého kruhu vrhnul Pinto, jenž sráží puk mimo kluziště.

56:27
    Lomberg se uvolnil ke střele v levém kruhu, Korpisalo ale Ottawu podržel a přerušuje hru. Komerční pauza.

55:50
    Hra se nyní v rychlém tempu přelévá ze strany na stranu. Každá chyba nyní může rozhodnout.

55:08
    Hra se přesunula před Bobrovského, který pro změnu vyráží střelu B. Tkachuka, jenž před brankovištěm protečovával kotouč na branku.

54:55
    Návrat Floridy do útoku a další střela M. Tkachuka. Korpisalo ale znovu zasahuje a drží vyrovnané skóre.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 1. Ekblad (Verhaeghe, Reinhart), 38. Montour, 62. Lundell (M. Tkachuk, Montour) – 46. Chabot, 49. Stützle (Giroux, Chabot)

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekblad (A), Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Verhaeghe, Barkov (C), Reinhart – Cousins, Bennett, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Lundell, Rodrigues – Gadjovich, Stenlund, Lomberg.
    Trenér: Paul Maurice

Ottawa Senators: Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Zub, Chabot (A), Bernard-Docker, Chychrun, Brännström – M. Joseph, Stützle, Giroux (A) – B. Tkachuk (C), Pinto, Tarasenko – Greig, Norris, Batherson – Kubalík, Kastelic, Kelly.
    Trenér: Jacques Martin

Rozhodčí: Syvret, Lee – Gibbons, Apperson

Diváci: 19000