Florida – Ottawa 3:2 (po pr.) | NY Rangers – Dallas 3:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 4:5 (po pr.)
Washington – New Jersey 6:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 6:3 (kon.) | Colorado – Vancouver 3:1 (kon.)
Vegas – Nashville 3:5 (kon.) | Los Angeles – Columbus 5:1 (kon.)
Los Angeles Kings
5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Columbus Blue Jackets
Středa 21.02.2024, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Přeji hezkou středu a u NHL zase někdy. (07:16:19)

3. Cam Talbot (LAK) – 33 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,1 %

Nakonec v posledních pěti minutách třetí třetiny dali Kings ještě dvě branky. Avšak nejvíce se činil Talbot, který zlikvidoval několik dobrých šancí a úniků hostů. To rozhodlo celý zápas.

59:37 Drew DOUGHTY - 5:1

59:37
    5/5
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    DREW DOUGHTY ještě napřáhl a vymetl šibenici od modré čáry. Merzļikins se jenom ohlédl. Asistence: Trevor Moore a Phillip Danault.
    Doughty D., Moore T., Danault P., Fiala K., Anderson M.
    Sillinger C., Provorov I., Danforth J., Severson D., Johnson K.

59:00
    Kings jsou velmi zatažení. Columbus cítí šanci, ale Talbot je velmi jistý i takto na konci zápasu.

58:05
    Olivier ještě projel obranou Kings jako nůž máslem, ale zavěsil mířil příliš vysoko.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu.

57:00
    Zápas už se jenom dohrává, i když se Columbus snaží dát ještě branku.
    55:56 Kevin FIALA - 4:1

55:56
    5/4
    Zřejmě je rozhodnuto. Doughty ukolébal s KEVINEM FIALOU domácí obranu a druhý zmíněný mířil přesně k tyči. Asistence: Drew Doughty a Adrian Kempe.
    Fiala K., Doughty D., Kempe A., Kopitar A., Byfield Q.
    Sillinger C., Kuraly S., Provorov I., Gudbranson E.

55:00
    Roslovic v samostatném úniku po vhazování. Vítězem duel byl Talbot. Opět šel hráč Columbusu do střely.

54:37
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Jake Bean – 2 min., podrážení.

Bean chtěl hrát puk, ale omylem zavadil o brusli Duboise. Ten se poté rozčiloval.

54:00
    Čas rychle utíká, pokud chtějí hosté se zápasem ještě něco udělat.

53:15
    Domácí v plném počtu. Těžkou chvílli Kings přečkali.

52:00
    Hosté zatím nemuseli řešit složitější situaci. Doughty navíc hází puk přes celé kluziště.

51:19
    Kempe je na ledě a další přesilovka hostů pokračuje.

51:15
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Trevor Lewis – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

Lewis pod tlakem nabral puk na vidle a hodil ho přes plexi. 4 vteřiny budou Kings ve třech.

Karel Geba

Branky a nahrávky: 19. Byfield, 22. Dubois (B. Clarke), 32. Dubois (Byfield, Turcotte), 56. Fiala (Doughty, Kempe), 60. Doughty (Moore, Danault) – 25. A. Boqvist (Jenner, Roslovic)

Los Angeles Kings: Talbot (Rittich) – M. Anderson, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, B. Clarke – Fiala, Kopitar (C), Kempe – Moore, Danault (A), Arvidsson – Laferriere, Dubois, Byfield – Lewis, Turcotte, Kaliyev.
    Trenér: Jim Hiller

Columbus Blue Jackets: Merzļikins (Tarasov) – Werenski (A), A. Boqvist, Provorov, Severson, Bean, Gudbranson (A) – J. Gaudreau, Jenner (C), Roslovic – Činachov, Voronkov, Marčenko – K. Johnson, Sillinger, Danforth – Texier, Kuraly (A), Olivier.
    Trenér: Pascal Vincent

Rozhodčí: South, McCauley – Knorr, MacPherson