Florida – Washington 3:2 (po pr.) | Vancouver – Boston 3:2 (po pr.) | Colorado – Toronto 3:4 (kon.)
Ottawa – Vegas 4:3 (1:0 po s.n.) | Carolina – Dallas 1:2 (kon.) | Seattle – Minnesota 2:5 (kon.)
San Jose – Nashville 2:4 (kon.) | Edmonton – Calgary 3:6 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 3:2 (2:1 po s.n.)
New Jersey – Tampa 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 7:6 (kon.)

2. Tom Wilson (WSH) 1+0
    3. Carter Verhaeghe (FLA) 1+0 (03:11:41)

Floridě se povedlo otočit skóre zápasu s Washingtonem, se kterým prohrávala ještě na začátku 57. minuty 1:2. Pak ale vyrovnal v přesilovce Carter Verhaeghe, načež v prodloužení rozhodl o vítězství Panthers Gustav Forsling. Washingtonu se tak nepovedlo vyhrát čtvrtý zápas v řadě.

63:41 Gustav FORSLING - 3:2

63:41
    3/3
    Florida právě vstřelila branku!
    A nakonec domácí rozhodují o svém vítězství po dalším průniku do útočného pásma. Washington se nechal v útoku obrat o puk a rychlý protiútok proměnil z pravého kruhu GUSTAV FORSLING! Asistence: Sam Bennett.
    Bennett S., Verhaeghe C., Forsling G.
    Milano S., Strome D., Sandin R.

63:14
    Zblokovaná střela Verhaegheho, který trefil pouze bránícího Carlsona. Hra se nadále přelévá ze strany na stranu.

62:10
    Pacioretty se dostal ke střele z prostoru mezi modrou čárou a pravým kruhem. Stolarz přerušuje hru.

61:27
    Trochu divočiny! Okamžitý protiútok se snažil využít Ovečkin, ale Stolarz dvěma zákroky zachránil svůj tým ve hře. Okamžitě vyrazili zase domácí do protiútoku, avšak tentokrát situaci zachránil Lindgren, jenž znovu vychytal Verhaegheho!

61:13
    Výborný průnik Verhaegheho po levém křídle, Lindgren ale jeho pokus vyrazil.

61:00
    Útočné akce obou týmů zatím přinesly jen ztráty puku. U něho se zatím drží Florida.

60:01

60:00

59:51
    Proti tomuto záměru se pokusil postavit Ekblad, jehož jedovatou ránu od pravého mantinelu Lindgren vyrazil do ochranné sítě.

59:01
    Vše nasvědčuje tomu, že se půjde do prodloužení. Začala poslední minuta třetí třetiny.

57:31
    Edmundsonova prudká střela od modré čáry zaplula vedle levé tyče k zadnímu mantinelu.
    56:30 Carter VERHAEGHE - 2:2

56:30
    5/4
    Domácí využívají přesilovou hru! CARTER VERHAEGHE se přiblížil k levému kruhu a vystřelil pod horní tyč Lindgrenovy klece! Je vyrovnáno. Asistence: Brandon Montour, Aleksander Barkov.
    Bennett S., Reinhart S., Barkov A., Verhaeghe C., Montour B.
    Protas A., McMichael C., van Riemsdyk T., Carlson J.

55:49
    Hned po buly přišla střela Floridy, která se odráží od tyče zpět do hřiště! Lindgren byl překonán, ale zachránila jej branková konstrukce.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 25. Cousins (Kulikov, Montour), 57. Verhaeghe (Montour, Barkov), 64. Forsling (Bennett) – 39. Milano (Sandin, Pacioretty), 51. Wilson (D. Strome, Carlson)

Florida Panthers: Stolarz (Bobrovskij) – Forsling, Ekblad (A), Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Rodrigues, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Bennett, Cousins – Luostarinen, Lundell, Lomberg – Gadjovich, Lorentz, Lockwood.
    Trenér: Paul Maurice

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – T. van Riemsdyk, Carlson (A), Sandin, Jensen, Alexejev, Edmundson – Ovečkin (C), McMichael, Aube-Kubel – Mantha, D. Strome, Wilson (A) – Pacioretty, Sgarbossa, Milano – Malenstyn, Protas, P. Dubé.
    Trenér: Spencer Carbery

Rozhodčí: Hebert, Pochmara – Apperson, Murray

Diváci: 19 887