Liberec – Olomouc 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Tábor 6:2 (kon.) | Plzeň – Třinec 4:3 (po pr.)
HC Litvínov – Kladno 7:2 (kon.) | Sparta – Poruba 2:3 (po pr.) | K. Vary – Vítkovice 7:2 (kon.)
Přerov – Č. Budějovice 3:4 (po pr.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 3:2 (2:1 po s.n.) | Zlín – Jihlava 5:2 (kon.)
Pardubice – Slavia 4:1 (kon.)
HC Litvínov
7:2 (1:0, 3:1, 3:1)
Rytíři Kladno
Sobota 02.03.2024, 13:00 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Hokejisté Litvínova přehráli Kladno jasně 7:2 a nadále se drží ve hře o první dvě místa tabulky nadstavbové skupiny, které znamenají účast v osmifinále play-off.

Domácím zápas ulehčil i brankář soupeře, který inkasoval několik laciných gólů zejména ve druhé třetině. Hostům svitla naděje ve 25. minutě, kdy Tomáš Kozák srovnal na 1:1. Jen o 11 sekund později však vrátil Severočechům vedení Jindřich Koky. Po čtyřiceti minutách pak domácí navýšili na 4:1 a v závěrečné dvacetiminutovce až na 7:1. Hned dvakrát se prosadil Václav Raichl. Rytíři si pak vzali poslední slovo díky využité přesilovce 5 na 3. (15:11:06)

59:56
    Kladenští se osvobozují a skóre se již měnit nebude.

59:06
    Nacházíme se už v poslední minutě duelu.

58:56
    Ve vlastním oslabení se dostal do šance Dominik Pytlík. Jeho únik na levé straně však zpaficikoval brankář Trejbal.

58:17
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Jakub Hájek – 2 min., podrážení, odpyká Ondřej Polášek.

58:17
    Po hattricku sahal Václav Raichl, který svůj blafák nedotáhl i proto, že ho podrazil brankář Hájek. Bude se tedy vylučovat.

57:44

57:32
    Dominik Pytlík to zkoušel po objetí branky, ale brankář Trejbal si to pohlídal.

57:04
    Hostům nevyšla rozehrávka a zahráli tak na icing.

56:40
    Domácí zablokovali střelu Poláška a vyhazují.

55:43
    David Bozseník dostal trest za napadení. Uvidíme další kladenskou přesilovku.

54:21
    Domácí hrají v plném počtu.
    52:36 Dominik PYTLÍK - 7:2

52:36
    5/3
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hosté dvojnásobnou přesilovku využili! Přihrávku na osu dostal Matěj Rambousek. Ten vystřelil z jedničky a puk ještě tečoval nejproduktivnější hráč Rytířů DOMINIK PYTLÍK – 7:2. Asistence: Matěj Rambousek a Jakub Borkovec.
    Pytlík D., Rambousek M., Borkovec J., Kozák T., Valuš J.
    Trefný J., Honzík J., Kurnat J.

52:20
    Antonín Vondráček dostal trest za vysokou hůl. Uvidíme přesilovku 5 na 3!

51:57
    Za držení je vyloučen Václav Raichl. Kladno si zahraje přesilovku.
    51:07 Jan TREFNÝ - 7:1

51:07
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Sám JAN TREFNÝ trestné střílení proměnil. Zvolil kličku do bekhendu a zvedl kotouč nad levou ruku Hájka – 7:1.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. Bozseník (Koky), 25. Koky (Bednařík, Raichl), 33. M. Peroutka (Bozseník, Trefný), 34. Koky, 48. Raichl (Honzík), 50. Koky (Raichl, Bednařík), 52. Trefný (TS) – 25. T. Kozák (D. Beran I), 53. Pytlík (Rambousek, Borkovec)

HC Litvínov: Trejbal (Udržal) – Břenda, J. Winkelhöfer (C), Honzík, Š. Postl, Bozseník – L. Dostál, M. Peroutka, Danihelka – Raichl (A), Koky (A), Trefný – Kurnat, Vesecký, Vondráček – Bednařík.
    Trenér: Robert Kaše

Rytíři Kladno: J. Hájek (Weber) – Borkovec, Krása (A), Dörfl, Müller, Hausner, Háž – Klempíř, V. Trojna, Pytlík (C) – O. Polášek, Kulich, Rambousek – D. Beran I (A), Pěch, T. Kozák – Burger, Valuš.
    Trenér: Radek Hlavatý

Rozhodčí: Žižka – Toman, Janíček