Boston – Toronto 4:1 (kon.) | Carolina – Montreal 4:1 (kon.) | Columbus – Edmonton 4:2 (kon.)
Florida – Philadelphia 1:2 (kon.) | New Jersey – St. Louis 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Washington 0:6 (kon.)
Tampa – Calgary 3:6 (kon.) | Nashville – Buffalo 4:2 (kon.) | Arizona – Minnesota 2:5 (kon.)
Vegas – Vancouver 1:3 (kon.) | Los Angeles – Ottawa 4:3 (po pr.) | San Jose – NY Islanders 2:7 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Edmonton Oilers
Pátek 08.03.2024, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Přeji vám hezký zbytek dne a u NHL zase někdy příště. (03:46:28)

Statistika
    Střely na bránu: 34 – 31 | Přesilová hra: 0/3 – 1/5 | Trestné minuty: 13 – 9

Daniil Tarasov (CBJ) – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,6 %, odchytal 59:40
    Calvin Pickard (EDM) – 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,2 %, odchytal 58:43

Česká a slovenská stopa
    Toto utkání nemělo žádné české ani slovenské zastoupení.

1. Daniil Tarasov (CBJ) 1+0
    2. Mathieu Olivier (CBJ) 1+0
    3. Cole Sillinger (CBJ) 0+1

Máme tu konec zápasu! Columbus dneska na domácím ledě suverénní, když se v první třetině pohyboval výkonově vysoko nad Edmontonem, ten ve druhé třetině změnil styl hry a působil vyrovnaněji. Hostujícím se ale nepodařilo vyrovnat a vítězství domácích dokonal Jack Roslovic střelou do prázdné brány.

59:41 Jack ROSLOVIC - 4:2

59:41
    5/6
    Columbus právě vstřelil branku!
    Columbus potvrzuji své dnešní vítězství, když se po zpětné přihrávce prosadil JACK ROSLOVIC. Asistence: Texier, Gudbranson
    Jenner B., Texier A., Gudbranson E., Severson D., Roslovic J.
    Bouchard E., Hyman Z., Draisaitl L., Kane E., Nugent-Hopkins R., McDavid C.

59:30
    Velmi nepřehledná situace v domácím brankovišti, která ale nekončí gólem.

59:01
    Edmonton drží puk na holi v obranném pásmu.

58:45
    Edmonton hraje se šesti hráči v poli.

58:22
    Columbus se drží v útočném pásmu a nedává šanci Edmontonu na to vyrovnat.

57:30
    Edmonton se připravuje na to jít do šesti, Columbus ale znovu získal puk a hostující brankář musí být znovu v pozoru.

55:44
    Odražený puk od domácího brankáře, po střele od modré čáry, nikdo z Edmontonu nedokázal zachytit a hra se znovu přesouvá na druhou stranu hřiště.

55:30
    Edmonton uklidňuje hru za vlastní bránou a rozjíždí akci.

54:33
    Vhazování po pravici hostujícího brankáře vyhrál Columbus a hned pálí od modré čáry, bránu ale minul.

53:52
    Alexander Nylander se ujal puku v obranném pásmu a vyjel proti hostujícímu brankáři, ten jeho střelu velmi dobře viděl.

53:08
    Edmonton se tlačí do brány a chce vyrovnat. Jejich kombinace ale končí kvůli nepřesné přihrávce.
    52:08 Corey PERRY - 3:2

52:08
    5/4
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Edmonton snižuje na rozdíl jediného gólu! Přeci jen se hosté dokázali prosadit v přesilové hře, když z levého kruhu vystřelil Evander Kane a v předbrankovém prostoru tuto střelu skvěle tečoval COREY PERRY, který tímto nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Asistence: Kane, Nurse
    Ekholm M., Nurse D., McLeod R., Perry C., Kane E.
    Sillinger C., Werenski Z., Provorov I., Roslovic J.

51:55
    Další skvělé zákroky od domácího brankáře, kterého teď vyvolala za odměnu celá aréna fanoušků.

Nicol Burešová

Branky a nahrávky: 7. Olivier (Kuraly, Danforth), 15. A. Nylander (Sillinger), 16. Voronkov, 60. Roslovic (Texier, Gudbranson) – 22. Hyman (McDavid, Draisaitl), 53. Perry (E. Kane, Nurse)

Columbus Blue Jackets: Tarasov (Merzļikins) – A. Boqvist, Werenski (A), Peeke, Provorov, Gudbranson, Severson – Roslovic, Jenner (C), J. Gaudreau – Marčenko, Voronkov, Činachov – A. Nylander, Sillinger, Texier – Olivier, Kuraly (A), Danforth.
    Trenér: Pascal Vincent

Edmonton Oilers: Pickard (S. Skinner) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse, Ceci, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – E. Kane, Draisaitl (A), Henrique – Perry, R. McLeod, Foegele – Ryan, Carrick, Janmark.
    Trenér: Kris Knoblauch

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Mitch Dunning – Ryan Gibbons, Tommy Hughes