Liberec – Plzeň 3:1 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 7:0 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 2:4 (kon.)
Jihlava – Zlín 4:3 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
2:4 (2:1, 0:1, 0:2) Stav série: 0:2
HC Dynamo Pardubice
Pátek 08.03.2024, 17:00 • Ostravar aréna, Ostrava • DHL Extraliga juniorů • Předkolo

Druhé utkání předkola play-off je za námi. Pardubice si z Ostravy odvážejí dvouzápasový náskok a na domácím ledě jim stačí udělat jen poslední krok k tomu, aby postoupili.
    Přitom Vítkovice dnes nezačaly vůbec špatně, už ve druhé minutě vedly o dvě branky a svého soupeře pořádně zaskočily. Do konce prvního dějství ale dokázali hosté v přesilovce vstřelit kontaktní branku, na kterou navázali zhruba v polovině utkání vyrovnávacím gólem a od té doby jejich sebevědomí jen stoupalo. Vrátili se ke své hře ze včerejšího zápasu, se kterou slavili jednoznačný úspěch. Zkraje třetí třetiny dostal svůj tým do vedení Kaštánek, vítkovické naopak začaly srážet nepřesnosti, kterých se dopouštěli. Východočeši poté ještě potrestali špatné střídání domácích, když přesilovku využili už po dvanácti vteřinách hry Pavlatou. Do konce třetiny mnoho času nezbývalo, ale Vítkovice zkusily přesilovku se šesti hráči v poli, kterou jim ale zhatilo další vyloučení. Hosté už neměli kam spěchat, a tak si došli v závěru poměrně v poklidu pro druhou výhru v této sérii.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera, užijte si nadcházející víkend, všechny ženy u onlajnů ať příjemně prožijí svůj dnešní svátek a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (19:33:06)

Stav série – 0:2

59:54
    Ještě poslední nájezd hostů do útočného pásma, ale spíše jen ze cviku.

59:40
    Pardubičtí drží kotouč za svou brankou a nikam nespěchají.

59:24
    Hosté hrají v plném počtu.

59:05
    Hraje se ve středním pásmu.

58:27
    Situace je jasná, vítkovický gólman putuje zpět do své branky.

58:27
    Sekáním se provinil domácí Ślusarczyk a hraje se tak ve čtyřech na obou stranách.

58:08
    Pardubičtí vyhazují, ale jen do středního pásma.

57:52
    Domácí se drží před hostující brankou, ale pardubičtí se brání účelně.

57:24
    Domácí Smolka zůstává na střídačce.

57:24
    Za zdržování hry, sevření puku rukou je vyloučen hostující Jaša.

57:24
    Vítkovičtí trenéři si vybírají oddechový čas.

57:24
    Ślusarczyk před Vilémem neuspěl.

57:06
    Domácí hrají bez gólmana, bude se vylučovat na straně hostů.

56:43
    Kotouč je zašlápnut u mantinelu v obraném pásmu Vítkovic.

56:11
    Na opačné straně se před Vilémem ocitl Tobola, ale kotouč místo u něj skončil v rohu.

55:46
    Štěpánek ujel po levém křídle do pásma, před brankou nahrál napravo na spoluhráče, ale ten vítkovickou klec minul.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 2. Tobola (Milata, Štiak), 2. Slusarczyk – 16. Gromadzki (A. Fiala, D. Burda), 31. Jevtěchov (Pilař, Kaštánek), 42. Kaštánek (Kubánek), 54. Pavlata (Koudelka, Jevtěchov)

HC Vítkovice Ridera: Smolka (Vávra) – Chaloupka, Bialy (A), Puchala (C), Vi. Glos, Kalandra, Man, Čuba – Krejsa, Š. Fasner, Slusarczyk – V. Fojtík, Chlán, Žídek – Milata, Štiak (A), Tobola – Muroň, M. Hanák, Saxa.
    Trenér: Darek Stránský

HC Dynamo Pardubice: Vilém (Tuláček) – Koudelka (A), Švec, Hebek (A), Tvrdík, Kubánek, Kaštánek – Pavlata, A. Fiala, Gromadzki – Kalužík, D. Burda (C), Štěpánek – Dostál, Jaša, Helikar – Š. Bartoň, Jevtěchov, Pilař.
    Trenér: Jakub Venc

Rozhodčí: J. Grygera, M. Rapák – M. Bartoň, M. Tvrdý