Carolina – Boston 1:4 (kon.) | Columbus – NY Islanders 2:4 (kon.) | Montreal – Tampa 4:7 (kon.)
Ottawa – Florida 0:6 (kon.) | Washington – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Minnesota – Colorado 2:5 (kon.)
Nashville – St. Louis 6:3 (kon.) | Winnipeg – Calgary 5:2 (kon.) | San Jose – Los Angeles 1:2 (kon.)

Střely na bránu: 46 – 35 | Přesilová hra: 1/4 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 8

Hokejisté Colorada vítězí na ledě Minnesoty výsledkem 5:2! Velký podíl na tom má také brankář Justus Annunen, který předvedl hned 44 úspěšných zákroků a své spoluhráče mnohokrát podržel.

Domácí dokázali v průběhu utkání dvakrát snížit na rozdíl jediného zásahu. Za stavu 2:3 vyvinuli velkou snahu o vyrovnání, ovšem góly pak ve třetí třetině padaly už jen do jejich branky. Ve 47. minutě se Laviny dostaly do přečíslení 2 na 1 a po nahrávce Drouina mazácky zakončil Nathan MacKinnon. V závěru pak ještě při domácí hře bez brankáře skóroval Mikko Rantanen.

59:48
    Ještě zákrok Gustavssona po střele z levé strany. Už se spíše dohrává.

59:03
    Probíhá už poslední minuta třetí třetiny.
    58:32 Mikko RANTANEN - 2:5

58:32
    5/6
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Puk přeskočil hokejku Zuccarella a toho využil MIKKO RANTANEN. Ten podél pravého mantinelu dojel k útočné modré a pohodlně trefil opuštěnou klec Minnesoty – 2:5. Bez asistence.
    Rantanen M., Makar C., Toews D., Drouin J., MacKinnon N.
    Faber B., Boldy M., Chusnutdinov M., Rossi M., Zuccarello M., Kaprizov K.

58:17
    Mats Zuccarello od modré čáry minul hostující branku.

57:50
    Rantanen se nedostal ke střele na prázdnou branku. Alespoň získal pro laviny nějaký čas.

57:08
    Domácí to už zkoušejí bez brankáře!

56:52
    Parise vyhodil tak, že puk jen pomalu doklouzal do obranného pásma domácích. Ti tak museli hrát.

55:43
    Hned po vhazování pálil od modré Jonas Brodin. Branku netrefil.

55:38
    Po buly se dostal k puku Kirill Kaprizov. Ten se zbavil Toewse, otočil se a z mezikruží vypálil. Annunen tečovaný pokus vyrazil a hosté pak zahráli na icing.

55:13
    Declan Chisholm měl před sebou dost prostoru na ose. Annunen měl však zároveň volný výhled a pro švih domácího obránce si sáhl lapačkou. Poslední reklamní přestávka v tomto duelu.

54:28
    Rantanenova křížná přihrávka na MacKinnona neprošla. Zablokoval ji Boldy.

53:53
    Hosté si pomohli vyhozením na zakázané uvolnění.

53:23
    Z levé strany vypálil Artturi Lehkonen a hru přerušil zákrokem lapačkou Gustavsson.

52:49
    Střely na branku – 41:31

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 9. Lettieri (M. Shaw, Goligoski), 31. Chisholm (Kaprizov, Zuccarello) – 5. Lehkonen (J. Johnson, Mittelstadt), 13. Drouin (Makar, MacKinnon), 21. Drouin (MacKinnon, Toews), 47. MacKinnon (Drouin), 59. Rantanen

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Faber, Middleton, Chisholm, Brodin (C), Goligoski, Merrill – Boldy, Eriksson Ek (A), Kaprizov (A) – Zuccarello, Rossi, M. Johansson – F. Gaudreau, Chusnutdinov, Beckman – Lettieri, Lucchini, M. Shaw.
    Trenér: John Hynes

Colorado Avalanche: Annunen (Georgijev) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, Se. Walker, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Drouin – Lehkonen, Mittelstadt, Duhaime – Parise, Colton, Wood – Kiviranta, C. Wagner, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Schlenker, Nicholson – McNamara, Brisebois

Diváci: 18 803