HK Spišská Nová Ves
5:4 (2:3, 1:0, 1:1 - 1:0) Stav série: 1:0
HC Košice
sk Pátek 05.04.2024, 18:00Tipsport Liga (SR) play-off • Semifinále

Po necelých troch minútach predĺženia sme spoznali víťaza prvého duelu, ktorým sa stala Spišská Nová Ves, tá dnes vo výbornom zápase zdolala Košičanov 5:4 a v sérii sa ujala vedenia 1:0. Ďalší zápas sa hrá zajtra o 18:00. (20:51:49)

62:53
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Na štadióne vypukla obrovská radosť, Spišiaci si poposúvali puk v útočnom pásme, Myklukha prihral na modrú DÁVIDOVI ROMAŇÁKOVI, ktorý čistým priestrelom prekonal bezmocného Riečického. Tomu výborne zaclonil Kerbashian, v poslednej chvíli sa akrobatickým spôsobom vyhol letiacemu puku.
    Asistencie: Oleksiy Myklukha, Igor Merezhko

62:24
    Riečický vyrážal puk pred seba, mimo dosah číhajúceho Rapáča, o puk sa postaral Olsson.

61:46
    Žiak naberal rýchlosť, puk ale zabudol za sebou a píska sa aj ofsajd.

61:13
    Vysoký tečovaný puk padal do bránky Melicherčíka, ten predviedol pohotový zákrok.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po tretej tretine je stav nerozhodný 4:4. Po prestávke pokračuje od 20:43 predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:39
    Ališauskasovu delovku Riečický vyrazil, domáci nedorazili puk za bránkovú čiaru.

59:16
    Bakoš naservíroval puk k žŕdke, Kerbashian mal ale zlý prvý dotyk a nepodarilo sa mu zakončiť.

58:29
    Riečický má kopec roboty, teraz sa obzeral za seba po Ďalšej strele, puk ale mal napokon pod kontrolou.

57:10
    Drábek mal pred bránkou spoluhráča, chcel mu prihrať, no košickí obrancovia prihrávku zblokovali.

56:25
    Košice dali gól!
    Opäť veľmi rýchla košická odpoveď! Pollockova prihrávka spoza brány sa od korčúľ brániaceho hráča odrazila k JOONOVI JÄÄSKELÄINENOVI, ktorý nezaváhal a ihneď trafil odkrytú ľavú časť Melicherčíkovej brány.
    Asistencia: Brett Pollock

55:02
    Domáci idú päť minút pred koncom tretej tretiny do vedenia! DALIBOR BORTŇÁK si prikopol puk korčuľou a potom strieľal z kruhu, Riečickému puk prepadol pod rukou.
    Asistencie: Juraj Majdan, Šimon Groch

54:25
    Ališauskas strieľal z prvej, Archambault sa snažil puk tečovať, opäť je prerušená hra po úspešnom Riečického zákroku.

54:09
    Merezhko to vyskúšal individuálnou akciou, cez hráča si potiahol puk na os a vystrelil, Riečický nemal problém zasiahnuť.

52:37
    Žiakova strela od mantinelu najprv Riečickému vypadla, no hneď svoju chybičku napravil, nedovolil Majdanovi dorážať.

51:28
    Merezhkovu strelu tečoval pred bránkou Nellis. Veľký tlak domácich, no Košice odolávajú.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 13. Žiak (Ališauskas, Vandas), 17. Nellis (Archambault, Ališauskas), 30. Drábek (Myklukha, Džugan), 56. Bortňák (Majdan, Groch), 63. Romaňák (Myklukha, Merezhko) – 11. Jääskeläinen (Pollock, Mikúš), 13. Mikúš (Jääskeläinen, Pollock), 15. Pollock (Jääskeläinen, Lalonde), 57. Jääskeläinen (Pollock)

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Merezhko, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch, Zöld, Vaverčák – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Drábek – Rapáč, Bortňák, Majdan – Vandas, Myklukha, Džugan
    HC Košice: Riečický (Janus) – Olsson, Lalonde, Ferenc, Breton, Bartoš, Šedivý, Hudec – Bartánus, Berger, Fejes – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Rogoň, Slovák, Šimun – Jadrný, Havrila, Jokeľ

Rozhodčí: Hronský, Klejna – Gegáň, Kacej