Carolina – Boston 1:4 (kon.) | Columbus – NY Islanders 2:4 (kon.) | Montreal – Tampa 4:7 (kon.)
Ottawa – Florida 0:6 (kon.) | Washington – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Minnesota – Colorado 2:5 (kon.)
Nashville – St. Louis 6:3 (kon.) | Winnipeg – Calgary 5:2 (kon.) | San Jose – Los Angeles 1:2 (kon.)
San Jose Sharks
1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Los Angeles Kings
Pátek 05.04.2024, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Utkání je u konce a hosté zvládli svůj náskok udržet. Ve třetí třetině pokračovala údržba hostujícího celku, který měl střeleckou převahu nepouštěl soupeře do nějakého tlaku a kráčel k poklidné výhře. S postupujícím časem se ale San Jose přece jen nadechlo a v závěrečné a poměrně dlouhé power-play zdramatizovalo závěr gólem Klima Kostina. Hra v šesti pak pokračovala až do úplného závěru, víc už ale domácí nezvládli a prohráli tak 1:2. Po tomto výsledku je San Jose na dně celé NHL se 42 body, Los Angeles je v Pacifické divizi na čtvrtém místě s 91 body.

San Jose bude v následujícím utkání hrát v neděli od půlnoci doma se St. Louis, Los Angeles ve stejný den od 4:00 přivítá Vancouver.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké páteční ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:18:47)

59:38
    Nahození od modré čáry, to u brankoviště tečoval Bordeleau a Rittich musel vytáhnout pohotový zákrok.

59:14
    Domácí tým si vybírá oddechový čas.

59:14
    Kostin opět zakončoval, nyní byla jeho střela z pravého kruhu sražena. Puk skončil v ochranné síti.

58:49
    Zakázané uvolnění Los Angeles, Blackwood je zase na střídačce.
    58:08 Klim KOSTIN - 1:2

58:08
    6/5
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Tak tu máme drama! Domácí celek se usadil v útočném pásmu, předvedl rychlou kombinaci a i když KLIMU KOSTINOVI střela nesedla podle představ, tak puk skončil v mezírce mezi Rittichovým betonem a tyčkou a je to tak 1:2! Asistence: Mikael Granlund, William Eklund.
    Kostin K., Granlund M., Eklund W., Bordeleau T., Zetterlund F., Addison C.
    Doughty D., Kempe A., Kopitar A., Fiala K., Anderson M.

57:37
    Blackwood je na střídačce, domácí to zkouší s power-play.

57:37
    Pravou stranou se do útočného pásma dostal Eklund nasadil k rychlé střele, tu mu ale Doughty vloženou holí srazil mimo led.

56:51
    Vlasic se vrátil na led, domácí jsou v plném počtu.

56:45
    Už to vypadalo, že se Granlund ve vlastním oslabení dostane do brejku, rozhodujícím okamžiku mu ale možná i vinou mírného háčku ujel puk od hole.

55:53
    Do třetice všeho dobrého, z otočky poslal puk k Rittichovi Nico Sturm.

55:21
    Vyhodit se povedlo i Eklundovi, domácí zatím zvládají oslabení na výbornou.

55:04
    Granlund vyhazuje vysokým obloučkem ven z pásma.

54:51
    Odpískáno a na trestnou lavici míří Marc-Édouard Vlasic s dvěma minutami za podrážení.

54:30
    Opět se bude vylučovat na straně San Jose, hosté mají ponechanou výhodu a hrají v šesti.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 59. Kostin (Granlund, Eklund) – 11. Kempe, 12. A. Thomas (Spence, Dubois)

San Jose Sharks: Blackwood (D. Cooley) – Burroughs, Ferraro (A), Rutta, M. Vlasic, Addison, Thrun – Zetterlund, Granlund (A), Kostin – Bailey, Kunin (A), Eklund – Bordeleau, Studnicka, Zadina – Labanc, Sturm, Hoffman.
    Trenér: David Quinn

Los Angeles Kings: Rittich (Talbot) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Spence, Englund, Moverare – Kempe (A), Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Dubois, Moore – Lewis, Lizotte, Fiala – A. Thomas, Laferriere.
    Trenér: Jim Hiller

Rozhodčí: Schrader, Rehman – Apperson, Gawryletz

Diváci: 12 266