4 6 6
Anna Blinkovová
1
6 3 3
Středa 24.04.2024, 19:40 • Kurt č. 7, Madrid (ESP) • WTA Madrid - Mutua Madrid Open (antuka) • 1. kolo

Sára Bejlek (136.) otočila na prestižní antukové tisícovce v Madridu utkání úvodního kola a zaznamenala v osmnácti letech na šestý pokus premiérovou výhru v hlavní soutěži na okruhu WTA! S Annou Blinkovovou (45.) z Ruska prohrála první set, nakonec ale slavila po dvou hodinách a třech minutách triumf 4:6, 6:3 a 6:3. Ve druhém setu musela tenistka z Hrušovan nad Jevišovkou otáčet skóre 0:2. V rozhodujícím dějství naopak promarnila náskok 2:0, od stavu 2:2 ale urvala Bejlek ještě dva brejky. Ve španělské metropoli tak navázala na povedenou kvalifikaci a zapsala už své třetí vítězství. Rovněž ve druhém kole ji čeká soupeřka z Ruska. Bude jí čtyřiadvacátá nasazená Anna Kalinská (25.). (22:00:09)

Konec zápasu
    2:1; 6:3 - Sára Bejlek

6:3
    Sára Bejlek vítězí! Duel ukončila po dvou hodinách krásným bekhendem podél pravé čáry do rohu kurtu.

40-30
    A má ho! Anna Blinkovová umístila hodně nepovedený forhend do spodu sítě.

30-30
    Další bekhend ruské tenistky doletěl dost za základní čáru. Bejlek je už na příjmu ve hře o mečbol.

15-30
    Blinkovová znovu vede. Po returnu druhého podání vypálila dobrý křižný bekhend.

15-15
    Dvojchyba.

0-15
    Anna Blinkovová podává na udržení se v utkání. Forhend tlačila k levé lajně. Bejlek odpověděla bekhendem za zadní čáru.