Prostějov – Vyškov 0:1 (kon.) | Sparta B – Příbram 5:1 (kon.) | Táborsko – Žižkov 5:0 (kon.)
Dukla Praha – Opava 2:0 (kon.) | Olomouc B – Kroměříž 4:2 (kon.) | Chrudim – Varnsdorf 1:1 (kon.)
Vlašim – Líšeň 4:5 (kon.) | Brno – Jihlava 1:0 (kon.)
SK Sigma Olomouc B
4:2 (2:0)
SK Hanácká Slavia Kroměříž
Středa 17.04.2024, 17:00 • Andrův stadion, Olomouc • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 23. kolo

Zápas je u konce. Druhý poločas byl zajímavý, nejdříve se během pěti minut podařilo Kroměříži vyrovnat, následovala ale standardka Sigmy, která se opět dostala do vedení, a závěrečný parádní gól, který znamenal konečné vítězství Hanáků 4:2. Ti se tak prozatím dostávají na čtvrté místo FORTUNA: Národní ligy, zatímco Kroměříž zůstává poslední. (18:58:26)

90+6

90+5
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
    ze hřiště odchází Jan Fiala, přichází Jakub Fabiánek.

90+4
    Digaňa dlouho podržel míč na kopečkách. Pak ho uvedl do hry dlouhým výkopem. Už se vyčkává na poslední hvizd zápasu.

90+3
    Další dlouhé nákopy hostů, ale tentokrát už i Sigmy B. Je vidět, že se už zápas dohrává a ani jednomu z týmů se nechce nikam moc hnát.

90+2
    Olomouc se rozběhla do zajímavé akce, ale tentokrát soupeř skvěle protihráče zdvojil a o balon ho obral.

90+1
    Hosté to zkusili pouze dlouhým nákopem, na který ale útočníci Kroměříže neměli moc šancí dosáhnout. Balon tak doputoval jen k Digaňovi.

90
    Hlavní arbitr nastavil k tomuto poločasu ještě pět minutek nad rámec standardní hrací doby.

90
    A nyní na druhé straně si karetní trest slíznul také Jáchym Šíp.

89
    Jan Fulnek obdržel žlutou kartu za nevybíravý faul na útočné polovině Kroměříže. Faulovaný soupeř už je na nohou.

88
    Digaňa si připsal dobrý zákrok proti jednomu z hostů, který se mírně trhnul obraně a pálil po zemi. Brankář Olomouce ale proti jeho přízemní střele vystrčil nohu.

87
    Střídání v týmu SK Hanácká Slavia Kroměříž:
    ze hřiště odchází Adam Houser, přichází Marek Jaroň.

86
    Standardka se hostům ale moc nevyvedla. Na míč si skočili hráči Sigmy, kteří ho nejdřív odklidili a pak dovedli do rukou Digaňovi. Ten pomalu rozehrál.

85
    Další faul u střídaček, tentokrát na Jiřího Oulehlu. Kroměříž bude rozehrával standardku, kterou si na půlící čáře dokonce vezme na starost gólman.

84
    ze hřiště odchází Matěj Mikulenka, přichází Mikeš Cahel.

83
    ze hřiště odchází Tomáš Matoušek, přichází Jiří Kiška,
    ze hřiště odchází David Machalík, přichází Tomáš Vincour.

82
    Kroměříž se zkoušela uvolnit dvěma dlouhými nákopy v řadě, ale ani jednou se jí to nepovedlo, a míč vždy pouze doputoval k Digaňovi.

81
    Jeden z hráčů domácích spadl v pokutovém území po souboji se soupeřem, sudí ale penaltu jednoznačně odmítl.

80
    Další standardka Sigmy, tentokrát sehraná do pokutového území. Míč byl nakonec i sraženou střelou usměrněn na branku, ale pouze do rukavic brankáře Gergely.

Jiří Polášek

Branky: 35. Singhateh, 44. Fiala, 65. Muritala, 77. Mikulenka – 56. Oulehla, 60. Martinek

Karty:   4. Israel (OLB), 40. Amasi (OLB), 67. Hadaš (OLB), 70. Muritala (OLB), 90. Šíp (OLB) – 42. Houser (KRO), 44. Silný (KRO), 73. Cupák (KRO), 89. Fulnek (KRO)

SK Sigma Olomouc B: Digaňa – Slavíček, Dohnálek, Matys, Elbel – Amasi (61. Šíp), Israel (46. Muritala), Langer (C) – Mikulenka (84. Cahel), Fiala (90+5. Fabiánek), Singhateh (61. Hadaš).
    Náhradníci: Koutný – Jaja.

Trenér: Tomáš Janotka

SK Hanácká Slavia Kroměříž: Gergela – Oulehla, Fulnek, Zavadil, T. Matoušek (C) (83. Kiška) – Cupák, Machalík (83. Vincour), Hrdlička (74. Dočkal), Houser (87. M. Jaroň) – Silný, Martinek (74. Kudela).
    Náhradníci: J. Dostál – Wala.

Trenér: Martin Onda

Rozhodčí: Adam Trska