Příbram – Brno 0:2 (kon.) | Opava – Chrudim 0:0 (kon.) | Jihlava – Varnsdorf 3:3 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
3:3 (1:1)
FK Varnsdorf
Pátek 03.05.2024, 18:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 26. kolo

Vysočina čtyři kola před koncem má na svém kontě 31 bodů, Varnsdorf jich má 29. V přístím kole zamíří Jihlava ve středu 8. května do Drnovic, kde je čeká Vyškov, Varnsdorf doma ve stejný den přivítá poslední Kroměříž. (20:01:50)

26. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v JIhlavě minulostí. Domácí byli blízko zisku tří bodů. Dvacet minut před koncem se dostali do vedení 3:1, když se v 68. minutě trefil Franěk a krátce po něm Šancl. Hosté však v 76. minutě snížili zásluhou Samka a o pět minut později srovnal stav svým druhým gólem Vojta. Varnsdorf následně mohl otočit, když měl gól na kopačce Kosař, ale jeho pokus zblokoval Farka. Oba celky si tak po rmeíze 3:3 připíší do tabulky po bodu.

90+5

90+5
    Miroslav Křehlík ještě utíkal s míčem směr brána, ale nakonec svou přihrávku pokazil.

90+4
    Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Jakub Kosař).

90+3
    Hosté poslali centr z pravé strany do vápna, ale domácí obrana se překvapit nenechala.

90+3
    Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Filip Vedral).

90+2
    Střídání v týmu FK Varnsdorf:
    ze hřiště odchází Denny Samko, přichází Dominik Gembický.

90+1
    Fares Shudeiwa se dostal s míčem do vápna, jeho střela šla ale hodně mimo.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89
    Do zajímavé šance se mohl dostat Filip Šancl, ale na hranici vápna byl o míč obrán.

89
    Další závar ze strany hostí domácí nakonec přežili, vše ukončil faul hráče Varnsdorfu.

87
    Nepřesnost na straně Vysočiny, tohle nemohl Jakub Selnar na pravé straně zachytit.

85
    Justin Araujo-Wilson posílal z pravé strany centr do vápna, ale balón byl pro Milana Piška nepřesný.

83
    Domácí zahrávali před velkým vápnem standarndí situaci, ale Filipu Vedralovi byl odpískán útočný faul.

82
    A hosté mohli rázem otočit vývoj zápasu na svou stranu, Jakub Kosař se dostal do vápna, jeho střelu nakonec na poslední chvíli zblokoval Dominik Farka.

81
    Varnsdorf právě vstřelil branku!
    Martin Vaňák rozehrál od své brány, míč prodloužil Denny Samko , k balónu se dostal MATYÁŠ VOJTA, který šel sám na prázdnou bránu a neměl problém srovnat stav zápasu.

79
    S míčem dopředu pelášil Miroslav Křehlík, ale nakonec si netroufl jeden na jednoho a domácí již následně kombinaci pozdrželi.

78
    Z pravé strany rozehráli hosté rohový kop, domácí měli kupu štěstí, když se nad Soukupem chvěje břevno ještě teď.

Jaroslav Wollmann

Branky: 11. Araujo-Wilson, 68. T. Franěk, 72. Šancl – 37. Vojta, 76. Samko, 81. Vojta

Karty:   28. Farka (JIH), 66. A. Pešek (JIH), 90+3. Vedral (JIH) – 45+1. Kříž (VDF), 90+4. Kosař (VDF)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 2:8. Rohy: 0:7.
    FC Vysočina Jihlava: Soukup – Piško, Vedral (C), Sládek (46. Selnar) – Chytrý, A. Pešek (70. Tureček), Lacko (61. Shudeiwa), Farka – Šancl – T. Franěk (70. Křehlík), Araujo-Wilson.
    Náhradníci: Mastný – T. Svoboda, Sagna.

Trenér: David Oulehla

FK Varnsdorf: Vaňák – Juzvak, Kubista, Kouřil, Zálešák – Kříž (65. Kosař), Samko (90+2. Gembický) – Rudnytskyy (C) (71. Adeleke), Stránský, Polyák – Vojta.
    Náhradníci: Pešl – Vlk, Dufek, Podzimek.

Trenér: Miroslav Holeňák

Rozhodčí: Volek- Líkař, Cichra