Getafe – Ath. Bilbao 0:2 (kon.)
Getafe CF
0:2 (0:1)
Athletic Bilbao
Pátek 03.05.2024, 21:00 • Estadio Coliseum (Getafe) • Španělská LaLiga • 34. kolo

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 12:3. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 6:9. (23:04:11)

Je tu konec utkání! Hosté o poločase vedli 1:0 a v úvodu druhé půle přidali i přes tlak domácích druhý gól, kterým si pojistili hosté vítězství. Cesta k výhře však nebyla vůbec lehká! V 58. minutě viděl červenou kartu Álvarez a hosté šli do deseti. V 79. minutě viděl Paredes druhou žlutou kartu a také šel předčasně do sprch. Domácí tak čím dál víc drželi míč, čím dál víc se tlačili do útoku a byli blízko ke vstřelení branky. V 88. minutě totiž penaltu zahrávali domácí, a to konkrétně Mason Greenwood, který tak mohl snížit a zdramatizovat utkání, ovšem Unai Simón skvěle vystihl směr střely a připsal si další zákrok. Celkem si jich připsal za zápas osm a byl vyhlášen hráčem utkání. To bude ode mě vše! Budu se na vás těšit u dalšího utkání z evropského fotbalu, do té doby na počtenou!

90+9

90+9
    Domácí stále drží míč, ale dvě branky už nevstřelí. Je tu konec utkání.

90+8
    Ke střele se dostal další hráč Getafe, ale tato střela byla sražena a brankář Simón opět b´vybíhal na tento vysoký míč.

90+7
    Rohový kop pro hosty.

90+6
    Po offsidu domácích rozehrává Bilbao.

90+5
    Greenwood ztratil míč, ovšem Athletic Bilbao míč velice rychle vrací na kopačky hráčů v modrém a útočí tak stále domácí.

90+4
    Greenwood zamířil do vápna, ale nezakončil, ani nenahrál. Míč letěl úplně mimo, ale Getafe zůstalo u míče. K obrovské šanci se dostal Greenwood i následně při hlavičce, kterou však greenwood přestřeluje.

90+3
    Vhazování pro Bilbao na vlastní polovině.

90+1
    Hosty teď drží nad vodou brankář Simón, který před chvílí chytil penaltu a nyní si připisuje další zákrok a domácím dochází čas.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 9 minut.

90
    Střídání Getafe, odchází Maksimović a přichází Carles Aleñá. Také odchází Mata a debut si připisuje Jorge.

88
    A anglický útočník tento pokutový kop neproměňuje! Unai Simón vystihl směr, kam střela mířila a vyrazil míč do míst, odkud jej nemohli ihned dorážet. Náskok Bilbaa tak zůstává ve dvougólovém vedení.

87
    A penalta je potvrzená! Provinil se Raúl García, který sotva přišel na hřiště. Penaltu si na starost bere Mason Greenwood.