Slavia – Chomutov 3:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Písek 2:1 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
IHC Králové Písek
Čtvrtek 29.02.2024, 19:15 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • Liga juniorů • 38. kolo

Havlíčkův Brod otočil zápas za sedm a půl minuty, ovšem obrovské absolutorium zaslouží brankář Písku Albert Schacherl, který dlouhou dobu trápil domácí střelce. Písek nenavázal na dohrávku proti Třemošné, a tak pro něj sezona končí mimo boje play off, které startují za dva týdny. (21:30:10)

59:58
    Písecká rozehrávka z rohu kluziště skončila na hokejce Vaněčka, který si málem dal vlastní gól. Králové nakonec nedosáhli na vyrovnání.

59:10
    Adam Černý vytahuje semafor proti střele od pravého kruhu.

58:52
    Martin Velíšek sestřelil ranou od modré Matěje Fiala do helmy. Domácí forvard se zvedá bez pomoci, což je důležité.

58:39
    Jihočeši jdou ihned do šesti!

58:39
    Oddechový čas pro tým IHC Králové Písek.

58:39
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod:
    Windegger – 2 min., podrážení.

58:07
    David Krejčí si nabruslil mezi čárky, ale ve slibné pozici přestřelil.

57:40
    Jihočeši se chtěli usadit v pásmu, ale aktivní Bruslaři jim setrvání v pásmu nepovolili.

56:45
    Jan Vaněček si klepl o kotouč, ale rána mu vůbec nesedla, Písek přežil klíčový okamžik utkání a stále je ve hře o body.

55:36
    Postavení mimo hru v podání Havlíčkova Brodu, který se v přesilové hře trápí s přechodem do útočné třetiny.

54:57
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek:
    Lukáš – 2 min., nedovolené bránění.

54:08
    Rozehrávka Bruslařů byla nepřesná, takže se hra stěhuje před Černého.

53:31
    Jihočeši se pokoušejí o přečíslení obrany, ale jejich snaha je zatím marná.

51:39
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku! Havlíčkův Brod otáčí vývoj utkání na svoji stranu. Kuchta vystřelil na bránu a plachtící puk tečoval mezi betony brankáře LUKÁŠ NOVÝ! Asistence: Jan Kuchta a David Krejčí.

51:13
    Gólman Havlíčkova Brodu likviduje nahození od modré. Písek si vytváří mini tlak na branku Bruslařů.

51:06
    Ondřej Sládek ukázal šikovné ruce, proháčkoval se do šance, ale na poslední chvíli mu utekl kotouč z čepele. To byl lehký úkol pro Adama Černého.

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 45. Windegger (Vaněček, Dvořák), 52. Nový (Kuchta, Krejčí) – 10. Hanzák (Smetana, Kretschmer)

BK Havlíčkův Brod: Černý (Novák) – Pražák, Kuchta (C), Novotný, Vaněček, Chymo – Janko (A), Nový, Krejčí (A) – Dvořák, Fiala, Windegger – F. Kozlík, Machač, Kraučuk.
    Trenér: Václav Adam

IHC Králové Písek: Schacherl (Císař) – Tolar, Smetana, Lukáš, Prušák, Velíšek (C), Kozel, Čunát – Pittr, M. Kozlík, Kretchmer, Dubský (A), Jeník, Pospíchal, Hanzák, Hohenberger, Škrdlant, Kurfürst, Sládek (A).
    Trenér: Václav Šrámek

Rozhodčí: Martin Vepřovský – Pavel Kolář, Jan Kopecký