Čtvrtek 29.02.2024, 02:30 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Střely na bránu: 35 – 34 | Přesilová hra: 1/2 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Stuart Skinner (EDM) – 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,1 %, odchytal 64:34
    Jordan Binnington (STL) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4 %, odchytal 64:12

Bez české a slovenské účasti.

1. Zach Hyman (EDM) – 2+0
    2. Connor McDavid (EDM) – 1+2
    3. Robert Thomas (EDM) – 1+1

Edmonton byl kromě úvodních pěti minut utkání lepším týmem a ze všech sil kráčel za vítězstvím. Nakonec ho Oilers v prodloužení vystřelil Connor McDavid, který ukončil své střelecké sucho. Kromě onoho gólu si připsal ještě dvě asistence.

Dnešní utkání sledovalo 18 347 diváků.

64:34 Connor MCDAVID - 3:2

64:34
    3/3
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Gólové sucho CONNORA MCDAVIDA je u konce. Kapitán Oilers si převzal puk ve středním pásmu, prokličoval se na levý kruh, vystřelil a překonal jinak výborného Binningtona. Asistence: Mattias Ekholm a Ryan Nugent-Hopkins.
    McDavid C., Ekholm M., Nugent-Hopkins R.
    Thomas R., Kyrou J., Parayko C.

63:55
    McDavid šel při přečíslení sám do koncovky, jeho rána ale mezi třemi tyčemi neskončila.

62:54
    Draisaitl se od pravého mantinelu natlačil k brance, vystřelil bekhendem a donutil Binningtona k zákroku.

62:00
    Zajímavou střelou se prezentoval Saad a Skinner musel zasahovat lapačkou.

61:05
    Nugent-Hopkins z rohu hledal před brankou Hymana, přihrávka ale byla zablokována.

60:44
    McDavid oslovil Boucharda, jehož střela z pravého kruhu byla sražena do ochranné sítě.

60:01

Třetí třetina žádný gól nepřinesla, a tak se bude za stavu 2:2 prodlužovat.

60:00

59:30
    Skinner si připsal další důležitý zákrok betonem.

59:07
    Walker vystřelil z mezikruží a Skinner koncem lapačky vyrazil puk do ochranné sítě.

58:20
    Nahození Ekholma nedokázal na první pokus Binnington udržet na svém těle, následně si ale puk našel mezi bruslemi hráčů.

57:18
    Od modré čáry pálil Ceci a Binnington znovu podržel svůj celek.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 19. Hyman (McDavid, Nugent-Hopkins), 25. Hyman (McDavid, Bouchard), 65. McDavid (Ekholm, Nugent-Hopkins) – 3. Thomas (Krug, Kyrou), 5. Bučněvič (Kyrou, Thomas)

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Ceci, Nurse (A), Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Draisaitl – Janmark, Nugent-Hopkins (A), E. Kane – Perry, R. McLeod, Foegele – C. Brown, Ryan, Holloway.
    Trenér: Kris Knoblauch

St. Louis Blues: Binnington (Hofer) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Krug, Tucker, Scandella – Kyrou, Thomas (A), Bučněvič – Neighbours, B. Schenn (C), Z. Bolduc – Toropčenko, Hayes, Saad – N. Walker, Sundqvist, Alexandrov.
    Trenér: Drew Bannister

Rozhodčí: Hanson, Sandlak – Hughes, Apperson

Diváci: 18 347