Třinec – Plzeň 5:3 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 5:4 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 4:3 (po pr.)
Mladá Boleslav – Slavia 6:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:3 (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0) Stav série: 1:0
Mountfield HK
Pondělí 18.03.2024, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • Extraliga dorostu • Čtvrtfinále

První bod ve čtvrtfinálové sérii pro sebe uzmuly Pardubice, když o jejich výhře rozhodl ve strhujícím prodloužení plném šancí obránce Ondřej Ruml, který dorazil do brány vlastní střelu. (19:20:38)

67:48
    3/3
    Dynamo právě vstřelilo branku! Je rozhodnuto o prvním bodu, který si bere Dynamo! ONDŘEJ RUML obkroužil bránu, napoprvé střelu mezi betony Záruba vychytal, ale na dorážku už neměl šanci – 4:3! Bez asistence
    Ruml O., Macek V., Rolinek T.
    Šichan D., Studnický K., Frolík F.

67:41
    Trojice Ruml – Rolinek – Macek doslova vyšachovala obranu, ale Vít Macek sice přehodil beton, ale zároveň horní tyč!

66:16
    Ondřej Páleník si poslal puk do pásma, ale následně Tuláček zasáhl!

65:35
    Vítek ve slušné pozici puk minul.

65:02
    Rolinkův pas Macka nenašel.

64:31
    Filip Křečan si vybruslil do úplně volného prostoru, ale puk umístil brankáři jen do lapačky!

63:50
    Tuláček puk vyráží, na puku je Páleník.

63:11
    Vítek uklidňuje hru a nakonec z toho bylo nahození na Tuláčka, který puk nevyklepal.

62:47
    Václav Joska ujížděl sám, ale neprostřelil brankáře!

62:03
    Na puku stále Hradec, ale bez šancí.

61:47
    Studnického nahání Korec a dělá mu problémy.

60:57
    Studnický to vyzkoušel, ale se střelou jen zaduněl o zadní mantinel.

60:30
    Vít Macek v šanci ve slotu neuspěl!

60:03
    Desetiminutové prodloužení tři proti třem začíná.

60:01

Po tříminutové přestávce budeme pokračovat prodloužením. Uvidíme, jak dnešní první zápas dopadne.

60:00

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 11. Rolinek (D. Drábek, Ruml), 47. Novosad (D. Drábek), 50. Korec (Joska, Úlehla), 68. Ruml – 17. Hendrych (TS), 19. Šichan (Václavíček), 54. Hendrych (Frolík, T. Vítek)

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Veřmiřovský) – Ruml, Řehořek, Vápeník, Novosad, Jansa, Křečan – Joska, D. Drábek, Sekanina – Lempach, Korec, Rolinek (C) – M. Novák, P. Tvrdík, Úlehla – Mikeska, V. Macek.
    Trenér: Vojtěch Faltys

Mountfield HK: M. Záruba (Růžička) – Forejtek (A), Studnický, Vencl, Janeček, D. Pavlík, J. Pánek, Wališ – Hendrych (A), Frolík, T. Vítek (C) – Hornych, Páleník, Fi. Klíma – Šichan, Koklar, Václavíček – Šedivý.
    Trenér: Jiří Janoušek

Rozhodčí: Battěk, Červenka – Pěkný, Černohlávek