Pardubice – Třinec 1:2 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1) Stav série: 3:4
HC Oceláři Třinec
Neděle 28.04.2024, 19:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • Finále

Celkový počet střel na bránu: 43:23 (22:55:52)

Ještě dojde na vyhlášení nejlepších hráčů utkání, které si odnesou: Ondřej Vála a Petr Vrána.

V pardubické aréně se momentálně chystá vše na předávání medailí a mistrovského poháru. V třineckém táboru už naplno propukly oslavy, na straně Dynama panuje velké zklamání.

Tohle byla poslední tečka ze sezonou 2023/2024. Druhé prodloužení sedmého finále rozhodl únikem před bránu David Cienciala, který Třinci přihrál pátý titul za sebou. Ve druhém prodloužení se na branku nemuselo čekat příliš dlouho, nicméně domácí tým o to víc zamrzí neproměněný bekhend Kousala necelé dvě minuty před rozhodujícím okamžikem.

83:51 David CIENCIALA - 1:2

83:51
    5/5
    Třinec právě vstřelil branku! Třinečtí Oceláři rozhodují v prodloužení o svém pátém titulu v řadě! Po přechodu modré čáry si nabruslil před obránce DAVID CIENCIALA, který puk procpal spolu s Willem do brány – 1:2! Bez asistence
    Cienciala D., Daňo M., Adámek Mar., Hudáček L., Smith A.
    Zohorna T., Hájek L., Radil L., Mandát J., Čerešňák P.

83:20
    Za vlastní bránou s pukem manévruje Polášek.

82:21
    Jakmile jsem to ale dopsal, tak před Kacetlem dostal prostor Robert Kousal. Zakončovat musel bekhendem, ale byl už příliš blízko brankáři a nezvedl kotouč dostatečně vysoko!

82:11
    V prvních minutách druhého prodloužení jsou aktivnější hosté.

81:20
    Pardubická obrana zažehnala hrozící přečíslení.

81:05
    Will musel skrýt puk v lapačce po střele Nedomlela.

80:33
    Dynamo vyhrálo buly, ale po odrazu od třinecké hole se musí dostat do pásma zpátky.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

Počet střel na bránu po 1. prodloužení: 42:20

Druhé prodloužení začne přibližně ve 22:37.

První prodloužení o držiteli titulu zatím nerozhodlo, to znamená, že budeme po přestávce pokračovat. Více ze hry měly během této části hry Pardubice, ale do možná největší šance se dostal třinecký Patrik Hrehorčák. V posledních minutách přibývalo na tvrdších zákrocích a drobných faulech, ale nevypadá to, že by rozhodčí chtěli do hry zasahovat.

80:00
    Prodloužení skončilo.

79:38
    Třinec se nacházel v útočné třetině, ale poté Daňo po tvrdém nárazu zboural bránu Willa.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 40. Vála (Mandát) – 25. Vrána (Kundrátek, Cienciala), 84. Cienciala

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, M. Houdek – Pánik, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
    Trenér: Marek Zadina

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Smith, Mar. Adámek, Nedomlel, Kundrátek, Šenkeřík, Polášek – Dravecký (A), Čacho, Hrehorčák – Voženílek, Helewka, M. Růžička (A) – Daňo, Cienciala, L. Hudáček – M. Roman, Vrána (C), Kurovský – Doktor.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Ondráček, Špůr

Diváci: 10 194